Forum www.kropki.legion.pl Strona Główna www.kropki.legion.pl
Forum gry w kropki -
KLIKNIJ I ZAGRAJ W KROPKI ON-LINE
Zasady gry

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Nie moge narazie grac w kropki...
Idź do strony 1, 2  Następna
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.kropki.legion.pl Strona Główna -> Forum ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
shadowdoknedzy



Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 75
Skąd: by nie było

PostWysłany: Sro Kwi 22, 2009 5:48 am    Temat postu: Nie moge narazie grac w kropki... Odpowiedz z cytatem

Jak juz mowilem na zlocie, ze zaczne znowu bywac na kropkach szkrabowych nie myslalem, ze bedzie to mozliwe tylko w 2%
Problemem aktualnie nie jest moja zachcianka a problemy z sama gra.
Z tego co siedzialem na necie szukajac rozwiazania co i jak wnioskuje, ze problem polega w javie. Otoz mam nowego kompa i system jaki moge posiadac to vista 64 bitowa z ktora java sobie jeszcze nie radzi. Ogolnie sama vista to nie problem ale system jaki wykozystuje czyli 64 bity. Nie moge pracowac na 32 bo nie wykrywa mojego calego sprzetu a jechac na polowie mojego stanowiska pracy tylko z powodu kropek to chyba lekka przesada.

Jak wyglada problem?
Otoz samo odpalenie kropek jest mozliwe, sekret tkwi w tym jak juz sie uruchomi. Po uruchomieniu programu otwiera mi sie puste okno:



nastepnie musze porozciagac okienka za pomoca prawego przycisku w gornym rogu danej czesci menu (na czerwono) zebym mogl cokolwiek zobaczyc:



nastepnie moge zamknac i to samo robic z cala reszta (gdzie tylko mam taka mozliwosc



W taki sposob mam cale pierwsze okno widoczne i ogolnie dzialajace w sensie wizualnym - czyli widze jak ktos pisze na czacie i czy ktos doszedl i jakie stoly sa i kto na nich gra. Nie dzialaja wykresy graczy ani pierwsze okno ustawien co wyglada tak:



Wchodzac na stoly widze cos takiego, przy czym chat nie dziala i nie widac nawet pola do gry (dzwieki slychac)



Nie widac 3 okien poniewaz poprzednie okienka to inne konta ktore utworzylem zeby utworzyc stol co akurat jest mozliwe bo opcje zakladania stolu sa w zupelnosci widoczne i dzialaja poprawnie.
Zwroccie uwage co widac w polu po lewej gdzie powinna byc plansza z kropkami - elementy ze strony glownej...

Czas leci po prawej w oknie statusu graczy, jednak nie mam chatu ani pola do gry.

Dostepne mam rowniez opcje "dostepni" "ustawienia" "akcje" "przebieg" jednak ten ostatni nie wiem czy dziala w 100% jak wczesniej wymienione.

nie dziala mi jeszcze PM - jest to samo co w przypadku ustawien w oknie glownym.

Powiem tak.
Jak bym mial mozliwosc powiekszania tych elementow tak jak opisalem to na poczatku to mozliwe zeby byly ale po wejsciu od poczatku do danego menu musze powtazac to na okraglo... Moge to nawet scierpiec ale nie ma tam takiej mozliwosci... Mysle ze to jest podobny problem z brakiem jakiegos skryptu regulujacego dzialanie javy pod wista 64 bit w tej aplikacji. No nie wiem jak to naprawic a chce troche posiedziec z wami, jakis idea?

Probowalem juz przeinstalowac jave, sciagnac od nowa kropki, buszowalem w ustawieniach jak ktos mi radzil (nie wiem po co) i przeinstalowalem winde (niestety mamtylko mozliwosc pracy z 64 dlatego nie moge wrocic na 32... Ma ktos jakis pomysl? Pisalem juz na gg do koppera ale troche nie odpowiedzial - w sumie mu sie nie dziwie bo troche pozno. Jak ktos ma jakis pomysl to dajcie znac i piszcie tu. Help piple
Powrót do góry
 
 
kopper



Dołączył: 31 Lip 2006
Posty: 30

PostWysłany: Sro Kwi 22, 2009 2:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przede wszystkim poproszę o informacje co wychodzi w wyniku:
java -version
Powrót do góry
 
 
kopper



Dołączył: 31 Lip 2006
Posty: 30

PostWysłany: Sro Kwi 22, 2009 2:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i spróbuj z takiego skrótu:
http://www.szkrab.net.pl/szkrab/Kropki-shadow.jnlp
Powrót do góry
 
 
shadowdoknedzy



Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 75
Skąd: by nie było

PostWysłany: Sro Kwi 22, 2009 2:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Java 6 update 13

jesli oto dokladnie chodzi jak cos to daj znac gdzie dokladniej tego szukac bo jam nie tutejszy Smile

Z podanego linka mam ten sam problem - chociaz nie powiem, milo mi sie zrobilo odpalajac plik poodpisany ze to dla mnie Smile

Dla scislosci zadna z wieloosobowych gier na szkrabie nie dziala mi poprawnie Sad
Powrót do góry
 
 
kopper



Dołączył: 31 Lip 2006
Posty: 30

PostWysłany: Sro Kwi 22, 2009 4:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

start/uruchom
cmd<enter>
na tym czarnym co się pojawi:
java -version
Powrót do góry
 
 
shadowdoknedzy



Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 75
Skąd: by nie było

PostWysłany: Sro Kwi 22, 2009 4:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"program 'java' nie jest rozpoznawana jako polecenie wewnętrzne lub zewnętrzne, program wykonywalny lub plik wsadowy."
Powrót do góry
 
 
kopper



Dołączył: 31 Lip 2006
Posty: 30

PostWysłany: Sro Kwi 22, 2009 4:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ciekawe. nie znam się na viście, ale na moje tak nie powinno być. instaluj różne javy do skutku (tzn do czasu, aż 'java -version' da jakiś sensowny komunikat). potem będzie można zgadywać co dalej.

albo inaczej. zapisz sobie owego jnlp z linka do pliku (zamiast wybierać 'otwórz'/'uruchom'). potem nakliknij ten plik prawym i wybierz 'otwórz z'. wybierz javaws z katalogu <tam_gdzie_java>/bin/.
Powrót do góry
 
 
shadowdoknedzy



Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 75
Skąd: by nie było

PostWysłany: Sro Kwi 22, 2009 4:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ok bede probowal jak tylko bedzie czasu troche wiecej bo narazie przyszlo mi zlecenie i musze pracowac. Napisze co i jak ja juz troche podzialam i bedzie cos wiecej w "uruchom". Dzieki za pomoc anyway
Powrót do góry
 
 
shadowdoknedzy



Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 75
Skąd: by nie było

PostWysłany: Sro Kwi 22, 2009 4:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kopper napisał:
albo inaczej. zapisz sobie owego jnlp z linka do pliku (zamiast wybierać 'otwórz'/'uruchom'). potem nakliknij ten plik prawym i wybierz 'otwórz z'. wybierz javaws z katalogu <tam_gdzie_java>/bin/.


ten sposob nic nie wnosi bo uzywa tego pliku domyslnie do uruchomienia aplikacji
Powrót do góry
 
 
Grzesiek2f



Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 326

PostWysłany: Sro Kwi 22, 2009 4:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

shadow moze zle wpisales ;p

wpisz "java -version" (java<spacja>-version) Wink
Powrót do góry
 
 
kopper



Dołączył: 31 Lip 2006
Posty: 30

PostWysłany: Sro Kwi 22, 2009 5:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w wolnej chwili odpal ponownie:
http://www.szkrab.net.pl/szkrab/Kropki-shadow.jnlp
dodałem zakładkę 'log' - może się u Ciebie odpali i będzie widoczna zawartość, i być może coś mądrego się tam wypisze...
Powrót do góry
 
 
kopper



Dołączył: 31 Lip 2006
Posty: 30

PostWysłany: Sro Kwi 22, 2009 5:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i z tej strony:
http://download.java.net/jdk6/binaries/
zainstaluj to:
Windows x64 self-extracting JRE file
Powrót do góry
 
 
shadowdoknedzy



Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 75
Skąd: by nie było

PostWysłany: Sro Kwi 22, 2009 5:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

po odpaleniu tamtej aplikacji na log mam to:

kropki (K: 090328 13:31.32, S: 090405 19:26.5Cool

Jeśli tu coś się napisze zameldować w wątku (http://www.kropki.legion.pl/about317.html) lub u mantisa (http://www.szkrab.net.pl/mantis/)
(z cala przeklejka tego co tu jest napisane)

PS. jeszcze nie zainstalowalem tamtej javy ale odpale jeszcze raz po zainstalowaniu


Ostatnio zmieniony przez shadowdoknedzy dnia Sro Kwi 22, 2009 6:35 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
 
 
shadowdoknedzy



Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 75
Skąd: by nie było

PostWysłany: Sro Kwi 22, 2009 6:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

teraz aktualnie po zainstalowaniu tamtej javy mam cos takiego:

zaczyna jakby pobierac update'a ale pojawia sie blad i takie pierdoly w deatails



w exception jest taki tekst:

java.lang.NoClassDefFoundError: org/eclipse/swt/widgets/Display
at java.lang.Class.getDeclaredMethods0(Native Method)
at java.lang.Class.privateGetDeclaredMethods(Unknown Source)
at java.lang.Class.getMethod0(Unknown Source)
at java.lang.Class.getMethod(Unknown Source)
at com.sun.javaws.Launcher.executeApplication(Unknown Source)
at com.sun.javaws.Launcher.executeMainClass(Unknown Source)
at com.sun.javaws.Launcher.doLaunchApp(Unknown Source)
at com.sun.javaws.Launcher.run(Unknown Source)
at java.lang.Thread.run(Unknown Source)
Caused by: java.lang.ClassNotFoundException: org.eclipse.swt.widgets.Display
at java.net.URLClassLoader$1.run(Unknown Source)
at java.security.AccessController.doPrivileged(Native Method)
at java.net.URLClassLoader.findClass(Unknown Source)
at com.sun.jnlp.JNLPClassLoader.findClass(Unknown Source)
at java.lang.ClassLoader.loadClass(Unknown Source)
at java.lang.ClassLoader.loadClass(Unknown Source)
at java.lang.ClassLoader.loadClassInternal(Unknown Source)
... 9 more

przy czym Grzesiek odpala kropki bez problemu
Powrót do góry
 
 
kopper



Dołączył: 31 Lip 2006
Posty: 30

PostWysłany: Sro Kwi 22, 2009 6:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

odpalaj swoje prywatne kropki (Kropki-shadow)
Powrót do góry
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.kropki.legion.pl Strona Główna -> Forum ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następna
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




wiadomosci z forum
Polityka cookies