Forum www.kropki.legion.pl Strona Główna www.kropki.legion.pl
Forum gry w kropki -
KLIKNIJ I ZAGRAJ W KROPKI ON-LINE
Zasady gry

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zmiany, propozycje
Idź do strony Poprzedna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.kropki.legion.pl Strona Główna -> Zasady i nauka gry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Grzesiek2f



Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 326

PostWysłany: Nie Kwi 26, 2009 7:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiec mi chodzi o to, aby w ogole takie osoby nie wchodzily na stol, skoro tak sie madrza i wywyzszaja, to powinne miec jakis nick 1300+ prawda?
Powrót do góry
 
 
bartek641



Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 32

PostWysłany: Nie Kwi 26, 2009 7:21 pm    Temat postu: Re: Polski jako język fleksyjny Odpowiedz z cytatem

Prezes napisał:
Na początek link: http://eidokropki.reaktywni.pl/#url:szkrab24665

W treści, która widnieje pod powyższym linkiem jest napisane, że partia została w dniu '31 grudzień'. Proszę administratora serwera o poprawienie błędu, polegający na pisaniu nazw miesięcy (przypominam, że polski to język fleksyjny).

Dzięki za uwagę, wiem o tym, ale szczerze mówiąc, to nie chciało mi się bawić w takie rzeczy - może kiedyś kiedyś... Chcesz to poprawić, to popraw (możesz ściągnąć kod źródłowy i go modyfikować), a jeśli nie chcesz to pozostaje Ci tylko angielska wersja...
Powrót do góry
 
 
twister



Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 210
Skąd: ~Kraków

PostWysłany: Nie Kwi 26, 2009 7:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozumiem Cię Grzesiek, ale aby "techniczny pomysł" miał szansę przejścia musiałby mieć 104% poparcia... w innym wypadku jakkolwiek byś się nie starał to nic z tego nie wyjdzie.

Wydaję mi się, że nie należy izolować graczy <1300 aż tak bardzo, żeby nie mogli oglądać partii. Lepsi nie chcą z nimi grać (niemal wszyscy Razz), więc jedynie jakieś podpatrywanie może pomóc - zresztą jak tak się właśnie uczyłem grać.

Jakoś nie mogę wymyślić nic mądrego, żeby pozbyć się nabijaczy, przebierańców i perfidnych gości - zmienne ip zabija wszystkie pomysły. Może da się coś z mac'iem pokombinować? Ale na tym to ja się jeszcze nie znam. Może odebrać gościom prawo głosu? Razz W końcu podobno i tak wchodzą tylko po to, aby popatrzeć Razz Ale to już chyba zbyt drastyczne...
Powrót do góry
 
 
baobab



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 344

PostWysłany: Nie Kwi 26, 2009 7:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proponowałbym więcej dystansu do siebie Wink - goście sobie komentują, wymądrzają się? i co z tego? a może jeszcze ,,się przezywają'' i używają brzydkich wyrazów? Wink aj ci goście paskudnicy...

Zawsze możesz założyć stół prywatny i zaprosić tylko tych, których chcesz.

Jestem zdecydowanie przeciwny ograniczeniom dla nowych graczy i gości. Nowi gracze powinni móc oglądać gry, a całkiem nowi i niezorientowani powinni mieć możliwość wejścia na gościu - może wejdą tylko raz na kropki i po co mają zajmować nick? A i dla starych graczy opcja gościa jest pożyteczna, bo pozwala wejść i uniknąć np. zaproszeń do gry, gdy się na nią nie ma czasu.
Powrót do góry
 
 
latnera



Dołączył: 18 Lip 2008
Posty: 155
Skąd: Kraków

PostWysłany: Nie Kwi 26, 2009 8:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się w 100% z baobabem. Sam czasem Grzesiu wchodzisz na gosciu. ja również wchodzę jak mi się nie chce grac,zebym nie musiała się tlumaczyc. jesli nie chcesz gosci i zielonych zakładasz stół prywatny i finito
Powrót do góry
 
 
Grzesiek2f



Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 326

PostWysłany: Nie Kwi 26, 2009 8:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no ok, temat rozwiazany.
Powrót do góry
 
 
kibic777
kropki.legion.pl


Dołączył: 03 Cze 2002
Posty: 119

PostWysłany: Pon Kwi 27, 2009 10:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

warto zeby Grzesiek2f dowiedzial sie czym sa uprzedzenia i dyskryminacja

istnieje watek w mantisie odnosnie wyciagania konsekwencji za niepoprawne zachowania uzytkownikow i w przyszlosci kiedy wejda opcje moderacji takie zachowania beda mogly sie spotkac z wlasciwa reakcja
Powrót do góry
 
 
Grzesiek2f



Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 326

PostWysłany: Wto Kwi 28, 2009 3:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wybacz kibic, ale moje zachowanie jest czyms spowodowane. A ze cie wyrzucam ze stolu, kiedy wchodzisz jako gosc mozesz zawdzieczac jedynie swoim kolegom anonimom. Wink
Powrót do góry
 
 
kibic777
kropki.legion.pl


Dołączył: 03 Cze 2002
Posty: 119

PostWysłany: Sro Kwi 29, 2009 1:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gdybys wyrzucal tylko mnie to nie podnosilbym tego problemu, natomiast wyrzucanie gosci czy innych grup osob np z rankiem <1300 tylko za to ze sa goscmi czy maja za maly ranking - to osobny problem, moim zdaniem powazny i wymagajacy reakcji
Powrót do góry
 
 
radji



Dołączył: 17 Cze 2002
Posty: 556
Skąd: z Siedlec

PostWysłany: Sro Kwi 29, 2009 10:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uważam, że zachowanie Grześka, jest jego prywatna sprawa, i jakakolwiek interwencja, nie jest w tej chwili konieczna. Jeśli nie ma ochoty tolerować na własnym stoliku pewnej grupy ludzi, to wydaje mi się, ze ma prawo do skorzystania z opcji "wyproś". Przecież z opcji tej ma prawo korzystać każdy gracz. Oczywiście, nie wątpię, że wprowadzona opcja, miała, według większości, nieco inny cel. Jednakże, nie znaczy to, że zachowanie się Grześka nie jest zgodne z ogólnie przyjętymi zasadami. Jeśli zaczniemy ograniczać, dostępne graczom prawa i wprowadzać swój własny "kodeks wartości", dopiero wtedy zacznie się, w pewnym sensie dyskryminacja. Dyskryminacja graczy, o nieco innych poglądach. Wprowadzając opcje "wyproś", automatycznie, jesteśmy zmuszeni przyjąć, że korzystać będą z niej gracze, którzy będą ją po prostu wykorzystywać inaczej, niż inni sobie to wyobrażają.
Jeśli mowa o konsekwencjach, to wydaje mi sie, że konsekwencje, aczkolwiek nie formalną, poniesie Grzesiek. Reakcja, często prowadzi do kontrreakcji, więc w prostej linii, Grzesio sam może w przyszłym czasie, doczekać się "wyproszeń" ze stolików Smile
Powrót do góry
 
 
Grzesiek2f



Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 326

PostWysłany: Sro Kwi 29, 2009 1:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

skoro juz mnie ktos wyprosi, to wtedy zaden problem wejsc na goscia i anonimowo sobie ogladac partie graczy ;p to nie jest wielki wysilek wklepac pare literek i sie zalogowac jak bozia przykazala, juz chyba kazdy wie jak jestem uprzedzony do anonimow. jak graja goscie to nawet nie mam ochoty tego ogladac, wchodze tylko na partie gdzie graja moi znajomi, z ktorymi przynajmniej rozmawialem, a wtedy bedzie widoczne kto wyprasza ;p na kropki wchodze tylko i wylacznie, aby zabic nude, albo zeby sie troche rozerwac i nie wiem po co mam sie niepotrzebnie denerwowac, wole z gory tego unikac i raczej juz nikt, ani nic nie zmieni mojego postepowania...
Powrót do góry
 
 
baobab



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 344

PostWysłany: Sro Kwi 29, 2009 8:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

radji napisał:
Jednakże, nie znaczy to, że zachowanie się Grześka nie jest zgodne z ogólnie przyjętymi zasadami. (...)
Wprowadzając opcje "wyproś", automatycznie, jesteśmy zmuszeni przyjąć, że korzystać będą z niej gracze, którzy będą ją po prostu wykorzystywać inaczej, niż inni sobie to wyobrażają.

Wypraszanie gości z automatu nie jest, na szczęście, ogólnie przyjętą zasadą.
Nie każde technicznie możliwe zachowania należy tolerować.

Rozumując w ten sposób powinieneś się np. zgodzić na to, że skoro każdy ma pięści, to może Ci przywalić kiedy mu się podoba -- bo np. masz na kropkach ranking > 1500.
Powrót do góry
 
 
Grzesiek2f



Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 326

PostWysłany: Sro Kwi 29, 2009 10:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oj ludzie... ja po prostu nie trawie zachowania niektorych gosci, przykro mi, ale nie bede sie uzeral z kazdym z osobna tylko bede tego unikal w kazdy mozliwy sposob. jednak jezeli ktos bedzie mi chcial bardziej dokuczyc po tych wszystkich smiesznych wypowiedziach na forum, niestety bedzie musial wbic rank minimum 1400 ;p a tak w ogole nie jestem pierwsza osoba, ktora ma takie podejscie do anonimow i smiem twierdzic ze nie ostatnia.
Powrót do góry
 
 
radji



Dołączył: 17 Cze 2002
Posty: 556
Skąd: z Siedlec

PostWysłany: Czw Kwi 30, 2009 9:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

baobab napisał:
Wypraszanie gości z automatu nie jest, na szczęście, ogólnie przyjętą zasadą.
Nie każde technicznie możliwe zachowania należy tolerować.


W takim razie trzeba napisać jakiś regulamin, w którym określi się, jakie zachowanie jest "złe" i należy je potępiać Smile

baobab napisał:

Rozumując w ten sposób powinieneś się np. zgodzić na to, że skoro każdy ma pięści, to może Ci przywalić kiedy mu się podoba -- bo np. masz na kropkach ranking > 1500.


Nie zupełnie bym sie na to zgodził, bo to już w sumie podlega pod paragraf Smile. Nie mówmy o tym co sie dzieje, po za "szkrab.net.pl". Tamten świat rządzi się swoimi prawami, które należy przestrzegać. Przykład więc z całym szacunkiem, nie podoba mi sie Smile.

Wiecie ile rzeczy mi się tu nie podoba. Nie podoba mi się, że ludze tworzą wiele nicków, wbijaja je na top 20 i zostawiaja, zeby sobie poprostu byly. Nie podoba mi sie zachowanie, michalsa, który poprawia sobie ranking na zielonych i niebieskich. Nie podoba mi się, że wygrywajac z najlepszym graczem, on twierdził, ze był wtedy chory (jaskra chyba) Smile. Nie podoba mi się, że tylu graczy gra teraz na małej planszy, nie podoba mi się, że w lidze jest mozliwość ustawienia czasu dodawanego na +5 sekund (bo ja sobie lubie pomyśleć), nie podoba mi się, ze jestem czasem wypraszany ze stolików itp. etc.
Nie podoba mi się, ale to toleruje, bo wiem, że to jest prawo gracza, a ingerowanie w nie, może doprowadzić do sytuacji, w ktorej jedni gracze będą w pewien sposób faworyzowani. Bo każdy ma jakiś tam swoj sposób myślenia.

Reasumując:

Ja zostaje przy swoim.
Powrót do góry
 
 
kibic777
kropki.legion.pl


Dołączył: 03 Cze 2002
Posty: 119

PostWysłany: Czw Kwi 30, 2009 10:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grzesiek2f napisał:
oj ludzie... ja po prostu nie trawie zachowania niektorych gosci, przykro mi, ale nie bede sie uzeral z kazdym z osobna tylko bede tego unikal w kazdy mozliwy sposob. jednak jezeli ktos bedzie mi chcial bardziej dokuczyc po tych wszystkich smiesznych wypowiedziach na forum, niestety bedzie musial wbic rank minimum 1400 ;p


rzecz w tym ze nie trawisz niektorych a wypraszasz wszystkich

Grzesiek2f napisał:
a tak w ogole nie jestem pierwsza osoba, ktora ma takie podejscie do anonimow i smiem twierdzic ze nie ostatnia.


to ma byc jakis powazny argument? poza tym czesc tych innych osob zywiacych niechec do gosci nabralo jej od Ciebie

radji napisał:
W takim razie trzeba napisać jakiś regulamin, w którym określi się, jakie zachowanie jest "złe" i należy je potępiać Smile


taki regulamin istnieje i nazywa sie:

KONSTYTUCJA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
Rozdział II, art 32 pkt 2
Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny.
zrodlo: http://www.sejm.gov.pl/prawo/konst/polski/2.htm [^]
Powrót do góry
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.kropki.legion.pl Strona Główna -> Zasady i nauka gry Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna
Strona 3 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




wiadomosci z forum
Polityka cookies