Forum www.kropki.legion.pl Strona Główna www.kropki.legion.pl
Forum gry w kropki -
KLIKNIJ I ZAGRAJ W KROPKI ON-LINE
Zasady gry

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Pojedynek turniejowy Polkolordek - leokles

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.kropki.legion.pl Strona Główna -> Informacje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
leokles



Dołączył: 07 Gru 2002
Posty: 640
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Lis 08, 2010 10:37 pm    Temat postu: Pojedynek turniejowy Polkolordek - leokles Odpowiedz z cytatem

Polkolordek jeśli większość będzie podobnego zdania jestem jak najbardziej gotów na rozegranie naszego pojedynku turniejowego raz jeszcze.

W ramach wielkiego skrótu pozwolę sobie przytoczyć w jakich okolicznościach doszło do wyniku końcowego jakim była moja wygrana przez czas.

Zaproponowales stol 20/20 oraz czas 5+5.
Odmówiłem wielkosci, lecz nie mialem nic przeciwko Twej sugestii co do czasu gry. Gralismy zatem na stole 30/30 z czasem 5+5
W trakcie gry w chwili gdy miałem około kilkudziesięciu sekund, a Ty o ile dobrze pamiętam około 3minut z wlasnej inicjatywy zapytales czy można dodać mi czas. Odpisalem abys nie dodawal i zebysmy grali dalej. Moj czas pozostawal do konca naszej rozgrywki podobny, czyli wahał się w granicach kilkudziesięciu sekund, Twój jednak zaczął stopniowo spadać, aż w końcu kiedy miałeś w przybliżeniu 17 sekund, zabraklo Ci czasu abys mogl mnie obtoczyc - co dałoby Tobie wygraną. Problem jednak pojawił się, że obszar który autostop miałby zaznaczyć był dość znaczny i zabrakło czasu aby komputer wszystko obtoczył. (Zapewne podobnie byłoby gdybyś i sam spróbował zaznaczyć ten obszar)

Gdyby jednak nie ciągły mój pośpiech z racji niewielkiego czasu, który nieustannie zmuszał mnie do szybkiego myślenia i stawiania kropek niejednokrotnie intuicyjnie przez co często błędnie, losy naszego pojedynku mogłyby się potoczyć zupełnie inaczej.

Pytanie do grona kropkarskiego:

Co o tym sądzicie?

Pozdrawiam
Powrót do góry
 
 
senny_mojrzesz



Dołączył: 04 Lis 2005
Posty: 1546
Skąd: Legionowo,Londyn

PostWysłany: Pon Lis 08, 2010 10:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no ja uwazam ze wygrana jest wygrana.zasady na czas poki co sa jakie sa,mimo ze moze to byc niesprawiedliwe w niektorych momentach(ale tez zalezy jak na to spojzec)poki co zaznaczanie stopow liczy sie i do czasu na ruch,wiec wygrana jest jak najbardziej przepisowa.
uwazam ze to bardzo wporzadku ze strony leoklesa ze wogole proponuje mozliwosc rozegrania meczu jeszcze raz.
Powrót do góry
 
 
animal



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 3

PostWysłany: Pon Lis 08, 2010 11:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja uwazam tak jak senny, ale jezeli chcecie powtorzyc rozgrywke i Ty leokles wychodzisz z inicjatywa to sie bawcie;]
Powrót do góry
 
 
kibic777
kropki.legion.pl


Dołączył: 03 Cze 2002
Posty: 119

PostWysłany: Pon Lis 08, 2010 11:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moim zdaniem nie ma sensu niczego powtarzac i nie ma sensu grac powaznych gier na czasie 3m+5s
Powrót do góry
 
 
pawel_



Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 173

PostWysłany: Wto Lis 09, 2010 8:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak się gra blitza to niestety nie ważne kto ma lepszą sytuację na planszy, tylko komu się szybciej skończy czas...

Blitze mają " charakter bardziej rozrywkowy niż sportowy (popularne powiedzenie: to tylko blitz!) i łatwo też w nich o przypadkowy wynik, np. silny gracz może ponieść porażkę ze znacznie słabszym zawodnikiem, co w "normalnej" partii zdarza się o wiele rzadziej. " cyt z Wikipedii

Problem jest z autostopem, ewidentnie jego algorytm nie działa tak jak powinien, czasami myśli nad otoczeniem jednej kropki i po kilkunastu sek nie odnajduje stopa Sad Moim zdaniem ręczne zaznaczanie jest po to żeby np nie niszczyć pól basenu, autostop powinien działać błyskawicznie.
Powrót do góry
 
 
Ricardo



Dołączył: 01 Gru 2006
Posty: 230
Skąd: Andrespol(łóDź)

PostWysłany: Wto Lis 09, 2010 12:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Głupia sytuacja, najlepiej jakbyście doszli do wniosku, że na dużą plansze to za mało czasu, ale skoro się zgodziliście obydwoje na takie warunki powinniście być świadomi tego. Odmowa przyjęcia czasu jest dla mnie zrozumiała bo w końcu to turniej a nie zwykły rankingowy pojedynek... Polko widząc, że może nie zdąrzyć mógł na wszelki wypadek kropkować, aż nabije mu się czas, lub już do samego końca więc wg. mnie wygrana mogłaby pozostać ale powtórka meczu też nie jest zła zagralibyście już na normalny czas. Dopowiem jeszcze, że bez sensu jest takie rezygnowanie z turnieju, skoro przeciwnik propnuje powtórke meczu... A jak nie to chociaż dograć do końca i tak jest szansa wyjścia w przypadku tej przegranej z tego co się orientuje. Głowa do góry Wink
Powrót do góry
 
 
Polkolordek



Dołączył: 24 Maj 2003
Posty: 503
Skąd: Gdansk

PostWysłany: Wto Lis 09, 2010 3:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fajnie leo, ze wyszedles z taka propozycja, ale niestety musze odmowic

z tego, co czytam to wiekszosc sadzi, ze zrezygnowalem z turnieju bo przegralem gre...heh..w zyciu naprawde nie chodzi tylko o wygrana, czasem o nieco wazniejsze rzeczy - chociazby duch walki fair play ---> jezeli widze, ze w nastepnym ruchu przegrywam gre, a mojemu przeciwnikowi konczy sie czas to poddaje partie, nie wyobrazam sobie innej sytuacji, obojetnie czy to gra turniejowa, ligowa, towarzyska czy o mistrzostwo swiata

oczywiscie rozumiem, ze takie podejscie moge miec tylko ja i nikogo nie bede rozliczal czy ocenial, dlatego ze uwaza inaczej (choc nie ukrywam,ze jest to dla mnie nieco zaskakujace)

reasumujac powtorzenie gry nie ma zadnego sensu, gdyz mi chodzi o pewna idee, a nie o sam turniej

pozdrawiam i do zobaczenie kiedys (mam nadzieje)
Powrót do góry
 
 
latnera



Dołączył: 18 Lip 2008
Posty: 155
Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto Lis 09, 2010 4:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozumiem i polko i leoklesa. Jednakże chodzi o turniej , o zabawę , o wygraną. Fajnie że leo wyszedł z propozycją powtórzenia partii. Jednak moim zdaniem sprawa jest jasna. Nie potrzebnie polko histeryzujesz.
Wiadomo że każdy chce wygrać. Leo wygrał z Tobą na czas , który zresztą sam ustawiłeś. Więc jeśli jesteś na kogokolwiek zły to możesz być jedynie na siebie za takie ustawienia.
Moim zdaniem powinieneś dalej grać w turnieju, o tej grze zapomnieć, albo po prostu się zrewanżować Wink Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
 
 
senny_mojrzesz



Dołączył: 04 Lis 2005
Posty: 1546
Skąd: Legionowo,Londyn

PostWysłany: Wto Lis 09, 2010 4:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ty widze polko nie rozumiesz że gdyby nie czas to mogło by nie dojśc do takiej sytuacji że miałes praktycznie wygraną,bo leokles miałby czas bardziej przemyśleć ruchy,które stawiał mając około 15s do skończenia się czasu(a było ich sporo).ty pod koniec dopiero zacząłeś odczuwać to co leo przez dłuższą część tej partii w wyniku tego nie zdążyłeś zaznaczyć sporego stopu.

gdyby sprawa się miała tak że leokles nie odczuwał by skutków ustawienień stołu(czyli w tym wypadku czasu) to oczywiście byłbym zdania żę leokles zachował się nie fair play.

twoje zdanie polko widzę opiera się tylko na końcówce partii.weź więc pod uwagę całą partię i wtedy może moje zdanie i reszty ludzi nie będzie dla ciebie zaskakujące,a wręcz zrozumiałe.

leokles zachował się fair play zakładając ten temat i wogóle biorąc pod uwagę rozegranie meczu jeszcze raz.chciał też poznać zdanie innych ludzi,bo może gryzą go wyrzuty sumienia,które może nie powinny wogóle mieć miejsca.może też zostały wywołane przez twoje zachowanie polko i oskarżenie że leo zachował się nie fair play.jeśli tak było nie dziwie się żę chciał poznać zdanie innych graczy.joł
Powrót do góry
 
 
pawel_



Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 173

PostWysłany: Wto Lis 09, 2010 5:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

link do gry dla tych co nie widzieli

http://eidokropki.reaktywni.pl/?lang=pl#1ZWs62Lv
Powrót do góry
 
 
leokles



Dołączył: 07 Gru 2002
Posty: 640
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Lis 10, 2010 1:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję wszystkim za wyrażenie swojego zdania.

Polkolordek moja propozycja wciąż pozostaje aktualna, także jeśli będziesz miał ochotę rozegrać ponownie nasz mecz turniejowy to daj tylko znać kiedy będziesz miał czas, z góry jednak proponuję zagrać tym razem na standardowych zasadach aby nie miała miejsca podobna sytuacja.

Od piątku do niedzieli nie mam aktualnie żadnych większych planów, także możemy rozegrać nasz pojedynek raz jeszcze teoretycznie o każdej godzinie.

Jeśli jednak nie masz ochoty grać ze mną to przynajmniej stocz pozostałe pojedynki z szacunku dla innych graczy.

Pozdrawiam
Powrót do góry
 
 
senny_mojrzesz



Dołączył: 04 Lis 2005
Posty: 1546
Skąd: Legionowo,Londyn

PostWysłany: Pon Lis 15, 2010 10:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ok szkoda.polko jednak zrezygnowal.
Powrót do góry
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.kropki.legion.pl Strona Główna -> Informacje Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




wiadomosci z forum
Polityka cookies