Forum www.kropki.legion.pl Strona Główna www.kropki.legion.pl
Forum gry w kropki -
KLIKNIJ I ZAGRAJ W KROPKI ON-LINE
Zasady gry

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

zagram.org - propozycje zmian

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.kropki.legion.pl Strona Główna -> Zasady i nauka gry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kubusio



Dołączył: 08 Sty 2003
Posty: 391
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Gru 06, 2018 9:04 pm    Temat postu: zagram.org - propozycje zmian Odpowiedz z cytatem

1) Jak wchodzę czasem na playdots.ru to odbywają się tam turnieje i turnieiki. Nie wiem tylko jak się do nich zapisać, nie ma żadnego linku itp. I podobnie jest na zagram - nie ma żadnego linku.
Kiedy odbywa się turniej lub liga - czy można przywalić link aby więcej osób mogło się zapisać. Wiadomo, mało osób wchodzi, może nic to nie da ale jak się nie spróbuje to się nie dowiemy.

2) Na rosyjskim serwerze widziałem pytania o możliwość gry korespondencyjnej. Nie jest to tam możliwe - czy byłoby możliwe na zagram? Teoretycznie, jest to tylko kwestia odpowiednich ustawień czsau. W praktyce może wymagać znacznie więcej ale może nie jest aż tak trudne?

3) Nowi gracze - pojawiają się i nie umieją grać, czy mamy jakiś samouczek? Może strona może sugerować aby gracz pokonał jeden raz komputer zanim przystąpi do gry w innymi?

4) Czasem ciężko znaleźć kogoś do gry - czy ma sens implementacja systemu powiadomień, że są dostępni gracze? Możliwe jest już (taka nowa technologia) wysyłanie powiadomień do przeglądarek nawet kiedy strona a nawet sama przeglądarka są zamknięte. Jak mogłoby to działać:

- klikam w edycję profilu / ustawienia
- zaznaczam "powiadom mnie, gdy pojawią się inni gracze"
- zaznaczam dodatkowo "minimum rank graczy 1300"
- zaznaczam "powiadam mnie tylko w godzinach 21-24" (to dla mnie dobre godziny)

Bawiłem się nieco tym i mógłbym coś pomóc w znontowaniu czegoś takiego.


Pytanie do zagram - czy któreś z powyższych propozycji wydają się możliwe do implementacji?

Pytanie do kropkarzy - które z wymienionych propozycji mają dla was sens?
Powrót do góry
 
 
kubusio



Dołączył: 08 Sty 2003
Posty: 391
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Gru 06, 2018 9:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sumie sam nie wiem jak miałoby działać "powiadomienie" - możliwości jest wiele.
Z drugiej strony - od wuja roboty a można przecież wejść na FB i napisać, że się chce grać Smile
Powrót do góry
 
 
zagram_org



Dołączył: 04 Lut 2013
Posty: 33

PostWysłany: Sob Gru 15, 2018 4:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1) Jest przewidziane miejsce na taki link, na górze strony, obecnie zajmowane przez RoboCup (od lat nieaktywny). Na prośbę organizatorów turnieju/ligi itp. mogę link dodać.

2) Mam to w planach już od kilku lat. Roboty jest trochę więcej, bo chciałbym, żeby gry mogły przeżyć restart serwera - obecnie nie ma takiej potrzeby, bo restart następuje ok. raz-dwa razy na rok. Mimo wszystko za często dla gier korespondencyjnych.

3) Mamy tylko takie coś biednego:
https://zagram.org/info/kropki-rules.po.html
Coś lepszego jest po rosyjsku, autorstwa Alexey'a Priymaka.

4) No nie wiem, zastosowanie chyba dość ograniczone. Można by napisać do tego całkiem niezależnie jakiegoś bota.
Powrót do góry
 
 
kibic777
kropki.legion.pl


Dołączył: 03 Cze 2002
Posty: 119

PostWysłany: Sro Gru 19, 2018 4:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kubusio napisał:
4) Czasem ciężko znaleźć kogoś do gry - czy ma sens implementacja systemu powiadomień, że są dostępni gracze? Możliwe jest już (taka nowa technologia) wysyłanie powiadomień do przeglądarek nawet kiedy strona a nawet sama przeglądarka są zamknięte. Jak mogłoby to działać:

- klikam w edycję profilu / ustawienia
- zaznaczam "powiadom mnie, gdy pojawią się inni gracze"
- zaznaczam dodatkowo "minimum rank graczy 1300"
- zaznaczam "powiadam mnie tylko w godzinach 21-24" (to dla mnie dobre godziny)

Bawiłem się nieco tym i mógłbym coś pomóc w znontowaniu czegoś takiego.


zagram_org napisał:
4) No nie wiem, zastosowanie chyba dość ograniczone. Można by napisać do tego całkiem niezależnie jakiegoś bota.


troche nieprecyzyjnie odniose se do punktu 4 ale moze zrobic cos takiego: https://github.com/gcp/leela-zero tyle ze do kropek (https://en.wikipedia.org/wiki/Leela_Zero)

moze wtedy okazaloby sie jak poprawnie grac w kropki Wink

tak wyglada przykladowa gra z Leela Zero z czerwca br. https://www.youtube.com/watch?v=lRXjP9ZbA2Q 4p z handi nie daje rady...
Powrót do góry
 
 
kubusio



Dołączył: 08 Sty 2003
Posty: 391
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Gru 21, 2018 12:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co do tego, że AI może grać lepiej niż ludzie nie ma wątpliwości. Tylko takie AI zrobić..

Bardzo chętnie się podejmę Wink jak tylko znajdę czas na naukę sieci neuronowych i sztucznej inteligencji.
Powrót do góry
 
 
Volunteer



Dołączył: 16 Lis 2017
Posty: 64
Skąd: Russia

PostWysłany: Sro Gru 26, 2018 12:02 pm    Temat postu: Re: zagram.org - propozycje zmian Odpowiedz z cytatem

kubusio napisał:
Jak wchodzę czasem na playdots.ru to odbywają się tam turnieje i turnieiki. Nie wiem tylko jak się do nich zapisać, nie ma żadnego linku itp


All tournaments that are held in our gaming application have direct links. True, to open this link, you must have a profile in the application.

In addition, all official tournaments have their own pages on our website.
Powrót do góry
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.kropki.legion.pl Strona Główna -> Zasady i nauka gry Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




wiadomosci z forum
Polityka cookies