Forum www.kropki.legion.pl Strona Główna www.kropki.legion.pl
Forum gry w kropki -
KLIKNIJ I ZAGRAJ W KROPKI ON-LINE
Zasady gry

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

WIELKI TURNIEJ PAMIECI AROSA 2016
Idź do strony Poprzedna  1, 2, 3, 4  Następna
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.kropki.legion.pl Strona Główna -> Informacje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
senny_mojrzesz



Dołączył: 04 Lis 2005
Posty: 1546
Skąd: Legionowo,Londyn

PostWysłany: Czw Gru 15, 2016 8:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ty no w sumie racja. Michał chyba powinien mieć wyższa pozycję w rankingu juz przy losowaniu. Mój błąd choć nikt nie sprawdzał i nie zwrocil uwagi.
Ja mogę oddać swoje miejsce Michałowi jak cos, mało mam czasu stąd błędy. Szkoda ze nie zapytałes wcześniej Michal.
Poco odrazu rezygnować, przepraszam Michał graj, poprostu myślimy jak wybrnac w miarę regulaminowo i bez krzywdzenia a nie ze juz ktoś odpada.
Powrót do góry
 
 
michals2



Dołączył: 06 Lut 2003
Posty: 445

PostWysłany: Czw Gru 15, 2016 8:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli jest 5 graczy którzy mają po 1 wygranej to ja bym proponował zastosować kryterium która wygrana jest "cenniejsza" czyli jaki jest ranking turniejowy pokonanego. I według tego kryterium najcenniejsza jest wygrana Michała z kaczusem, potem moja z Michałem, potem sennego z kretesem, potem kaczusa ze mną i na końcu kretesa z tatarem. Czyli awansować powinni Michał, ja i senny.
Powrót do góry
 
 
baobab



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 344

PostWysłany: Czw Gru 15, 2016 10:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Michał_Michał napisał:
Nie wiem dlaczego mam 7 pozycję w rankingu, nie wiem dlaczego teraz mam odpaść, jedynie wiem, że rezygnuję z turnieju. Bawcie się dobrze.

Nie obrażaj się Michał, to niczemu nie służy, organizacja turnieju nie jest łatwa i można się pomylić. Na pewno senny nie robił tego specjalnie. Rzeczywiście jak na Twoje osiągnięcia w ostatnich latach to surowo zostałeś potraktowany, ale daj szansę sennemu na poprawę Wink
Powrót do góry
 
 
Tatar



Dołączył: 07 Lip 2006
Posty: 58

PostWysłany: Pią Gru 16, 2016 10:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Siemano,

jak dla mnie dziwnym było stworzenie jednej tabeli - i tak były zrobione koszyki, i tak było zrobione losowanie to po kiego grzyba była ta jedna tabela??? Stąd ten syf się wziął bo to było do przewidzenia ze taka sytuacja się zdarzy. Jak były by 4 grupy 3 osobowe to wiadomo by było kto awansuje kto opdada.. grasz 2 mecze i po fazie grupowej... W tych czasach mniej meczów = lepiej... mało kto ma czas na granie... a tak syf, kiła i mogiła....

Jeśli nie macie nic przeciwko w ciągu kilku dni podeślę propozycję regulaminu, systemu rozgrywek na kolejne lata Smile

Pozdro

PS. Powinien zostać zrobiony mini turniej jednego dnia każdy z każdym plansza 13x13... zagrane by było ekspresem (2 mecze jednocześnie)... zaproponować 2,3 temrinu jak ktoś nie może we wszystkich autmatycznie rezygnuje z udziałuw barażach / jak ktoś narzeka że plansza 13x13 to mógl zagwarantować sobie prawo do gry w ćwiercfinałach wczesniej...

PS. 2 Wiem jestem genialny Very Happy
PS. 3 możecie mówić do mnie JEDI Smile
Powrót do góry
 
 
bartek



Dołączył: 06 Lut 2013
Posty: 281

PostWysłany: Pią Gru 16, 2016 12:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dodałbym do tego turnieju jeszcze brak poddawania się (równoznaczny z maksymalną możliwą przegraną) i w razie tej samej liczby punktów - bilans zdobytych i straconych kropek.

EDIT: Tylko plansza raczej 20x20 bo przy 13x13 już jakieś handicapy muszą wejść, co byłoby niesprawiedliwe. Może za to być mniej czasu.
Powrót do góry
 
 
kaczor



Dołączył: 03 Maj 2005
Posty: 321
Skąd: wawa

PostWysłany: Pią Gru 16, 2016 1:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej,

Prze de wszystkim weźcie pod uwagę że turnieje mają swoje prawa, zasady ze względu na czas i inny rodzaj rozgrywki niż liga. (np w euro Portugalia)

Nie unikniemy podobnych sytuacji, gdzie część osób będzie miała podobną ilość punktów a w jakiś sposób będzie trzeba wyłonić zwycięzce. W drodze ułatwienia powstał ranking. Słuszny czy nie, korzystny czy nie, miał nam ułatwiać "trudne" kwestie. W tym przypadku Michał powinien być na pozycji 8, biorąc pod uwagę rankin na poz.7.

Senny wymyślił inny system rozgrywek, by było troszkę inaczej, ciekawiej, natomiast nie całkiem różni się on od dotychczasowych.

Proponuję dokończyć turniej. Tatar prześle w nowym wątku nowe zasady turnieju, my go obgadamy i za rok wszyscy będą szczęśliwi..
Powrót do góry
 
 
bartek



Dołączył: 06 Lut 2013
Posty: 281

PostWysłany: Pią Gru 16, 2016 2:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jeśli mamy się trzymać tego co ustaliliśmy na początku to kaczuś wchodzi automatycznie, natomiast o pozostałe 2 miejsca należy rozegrać mecze:
Senny - Pomocnik
Michał - Kretes

Cyt. Sennego "W przypadku gdy parę osób będzie na miejscu 8 - sprawę wyjaśni/ą mecz/e dodatkowy/e, w których zagrają gracze z najniższym rankingiem WTPA 2016"
Powrót do góry
 
 
baobab



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 344

PostWysłany: Pią Gru 16, 2016 6:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bartek napisał:
A jeśli mamy się trzymać tego co ustaliliśmy na początku to kaczuś wchodzi automatycznie, natomiast o pozostałe 2 miejsca należy rozegrać mecze:
Senny - Pomocnik
Michał - Kretes

Cyt. Sennego "W przypadku gdy parę osób będzie na miejscu 8 - sprawę wyjaśni/ą mecz/e dodatkowy/e, w których zagrają gracze z najniższym rankingiem WTPA 2016"


W pelni popieram zacytowaną propozycję Bartka.
Powrót do góry
 
 
senny_mojrzesz



Dołączył: 04 Lis 2005
Posty: 1546
Skąd: Legionowo,Londyn

PostWysłany: Pią Gru 16, 2016 8:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bartek. Kiedyś daaaaawno temu liczyliśmy kropki itd. Tez były kary za poddawanie itp.
Tatar. W grupach 4osobowych często 3 osoby miały 7pkt. Żeby wyjaśnić to meczami dodatkowymi to trzeba było by grać 3 mecze dodatkowe w jednej grupie co i tak mogło by nie dać rozwiązania bo sytuacja mogła by się powtórzyć. Były tez wiec sytuacje że ktoś kto wygrał 2 z trzech meczy odpada. Dlatego byłem zdania by tabela była łączna wtedy ci z dwoma wygranymi będą wyżej niż np ktoś kto wygrał 1 mecz z trzech i awansuje z grupy jako drugi gdzie w innych grupach odpadło trzech co wygrało 2 mecze grupowe itp. To nie powstało znikąd.
Dla mnie zajebisty motyw i unikalny. Dodatkowe mecze tez zajebista sprawa jeśli jest ich mało. W takim systemie dodatkowych meczy może być co naj wyżej 3 i wykluczają one możliwość powtórzenia sytuacji bo są na zasadzie play off i mogą uatrakcyjnić rozgrywki,
A ze ludzie nie zawsze mają czas to już inna sprawa.
W meczach dodatkowych sztywna data czy szybkie rozegranie nie jest złym pomysłem bo w sumie walkowerem wygra ten kto nie zamula terminów. Plansze 13x13 jak najbardziej Smile jestem za.
Powrót do góry
 
 
senny_mojrzesz



Dołączył: 04 Lis 2005
Posty: 1546
Skąd: Legionowo,Londyn

PostWysłany: Pią Gru 16, 2016 8:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grypy 3 osobowe mozna grać wiecznie. Niech każdy wygra 1 mecz drugi przegra i co wtedy tatar? Liczymy kropki? Czy rank? I dodatkowe mecze?
Powrót do góry
 
 
senny_mojrzesz



Dołączył: 04 Lis 2005
Posty: 1546
Skąd: Legionowo,Londyn

PostWysłany: Pią Gru 16, 2016 8:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tez popieram te 2 mecze dodatkowe wyżej z tym ze może niech ją odpadnę a michal przejdzie bo powiniem mieć wyższy rank a moja wina ze nie ma. A kretes miech gra z pomocnikiem
Powrót do góry
 
 
Michał_Michał



Dołączył: 24 Mar 2013
Posty: 275
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pią Gru 16, 2016 9:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak już ma się coś dziać to grajmy tak jak Bartek napisał.
Powrót do góry
 
 
qeawah



Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 159
Skąd: Sędziszów

PostWysłany: Pią Gru 16, 2016 11:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niech będzie, że gram z Michałem Smile
Powrót do góry
 
 
bartek



Dołączył: 06 Lut 2013
Posty: 281

PostWysłany: Sob Gru 17, 2016 9:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no i git, jeden problem z głowy Smile jeszcze trzeba ustalić kto z kim gra w 1/4 Smile
Powrót do góry
 
 
senny_mojrzesz



Dołączył: 04 Lis 2005
Posty: 1546
Skąd: Legionowo,Londyn

PostWysłany: Sob Gru 17, 2016 10:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No napisane jest. Ze najwyższy rank z najnizszym itd.
Powrót do góry
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.kropki.legion.pl Strona Główna -> Informacje Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedna  1, 2, 3, 4  Następna
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




wiadomosci z forum
Polityka cookies