Forum www.kropki.legion.pl Strona Główna www.kropki.legion.pl
Forum gry w kropki -
KLIKNIJ I ZAGRAJ W KROPKI ON-LINE
Zasady gry

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

zmiany na naszych kropkach

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.kropki.legion.pl Strona Główna -> Forum ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy przechodzimy na zasady bez basenow?
Tak
16%
 16%  [ 3 ]
Nie
83%
 83%  [ 15 ]
Wszystko mi jedno ( jestem pedalem )
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 18

Autor Wiadomość
menor



Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 285
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sro Wrz 21, 2011 9:22 am    Temat postu: zmiany na naszych kropkach Odpowiedz z cytatem

A wiec tak, napisalem w temacie naszych kropkach poniewaz nasza mala spolecznosc grajaca na baseny kurczy sie nie milosiernie. Ja osobiscie nie gralem na baseny od kilku miesiecy a z tymi malymi wyjatkami to juz od bardzo dawna. Gra na baseny jest trudna i wymagajaca. Kazdy kto tak gra dobrze o tym wie. Na szkrabie byl bardzo wysoki poziom a ze wzgledu na mala liczbe materialow ktore pomoga poczatkujacym, nie mamy nowych graczy. No i juz nie bedzie, badzmy szczerzy. Proponuje zintegrowac sie bardziej ze strona zagram.org gdzie gra kilku dobrych graczy na rosyjskich zasadach. Nie ma sensu robic turnieju dla 10 osob ( optymistyczny wariant ) a rosjanie nie beda grac na naszych zasadach, bo nie umieja:) Wielu goistow rowniez nie uznaje naszych zasad bo za bardzo im to go przypomina ( pomimo faktu ze sie myla ale jak ich przekonac? )
Z drugiej strony nam jako basenowcom ciezko sie przestawic na gre na sam atak, sam to wiem po sobie, chociaz moze tylko ja taki tempy jestem:)
Napiszcie ludziska co o tym myslicie, przynajmniej bedzie wiadomo kto jeszcze na forum zaglada:)
Powrót do góry
 
 
kibic777
kropki.legion.pl


Dołączył: 03 Cze 2002
Posty: 119

PostWysłany: Sro Wrz 21, 2011 6:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gra bez basenow jest mniej ciekawa i nienaturalna/bez sensu zwlaszcza jesli nie wymusi sie sztucznych rozpoczec gry

liczba graczy sie skurczyla z wielu powodow ale chyba najmniej istotnym jest mala liczba materialow, najwazniejsze powody wedlug mnie to: skomplikowany proces uruchamiania gry dla nowych graczy, interfejs strony ktory mowiac delikatnie nie ulatwia i nie zacheca do rejestracji a ciezko dostrzec ze mozna wejsc jako gosc

tych wad akurat nie ma zagram.org dodatkowa zaleta zagram.org jest tez wieksza odwiedzalnosc strony ktora propaguje ten serwis matematyka.pisz.pl

to jednak moim zdaniem koniec zalet zagram.org, po statystykach widac ze niewielu tam dobrych graczy i graja/pojawiaja sie tam rzadko co mozna zaobserwowac http://zagram.org/gracze.html

ci co tam na ogol siedza reprezentuja poziom sredniego gracza klasowego mimo ze ten serwis istnieje juz jakis czas

standardowe zasady gry na zagram czyli gra bez basenow jak widac do niczego dobrego nie prowadza i jak mi sie wydaje nie przyczyniaja sie do rozwoju gry

ludzie na zagram.org graja bez entuzjazmu (typowego dla gier na szkrabie) dla zabicia czasu, rownie dobrze mogliby grac w kulki

a odnosnie ankiety nie ma potrzeby przechodzenia/zmian itd, jak ktos chce grac bez basenow ma zagram.org, kulki albo pasjansa
Powrót do góry
 
 
twister



Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 210
Skąd: ~Kraków

PostWysłany: Sro Wrz 21, 2011 6:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z kibicem, szczególnie z drugim akapitem. Ułatwiony dostęp do kropek na szkrabie = więcej ludzików. Obecna szata graficzna szkraba (www) przyciąga chyba tylko... hmmm... no nikogo nie przyciąga.
Gra na baseny przecież nie boli, a wiele wnosi do rozgrywki.
Powrót do góry
 
 
menor



Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 285
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sro Wrz 21, 2011 8:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pomimo ze na zagram rozpoczecie gry jest latwiejsze niz na szkrabie to nie wydaje mi sie zeby bylo na tyle trudne zeby nowi sobie nie radzili. Nie mowilem, nie mowie i nigdy nie powiem zeby gra bez basenow byla lepsza niz z basenami. Mowie ze na baseny juz nikt nie gra i nikt nowy juz gral nie bedzie.
Co do poziomu graczy to chyba oczywoiste ze przez rok nikt sie tam nie nauczy grac sam z siebie. Graja tam glownie ruscy na swoich zasadach a gdyby gralo wiecej od nas nowi szybciej by zauwazyli wady gry bez basenow. Zreszta niektorzy juz zauwazaja ale nie chca sie do tego przyznac...
Powrót do góry
 
 
leokles



Dołączył: 07 Gru 2002
Posty: 640
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Wrz 22, 2011 9:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.youtube.com/watch?v=9M2twzM1TJc
Powrót do góry
 
 
michals2



Dołączył: 06 Lut 2003
Posty: 445

PostWysłany: Czw Wrz 22, 2011 4:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kibic777 napisał:


liczba graczy sie skurczyla z wielu powodow ale chyba najmniej istotnym jest mala liczba materialow, najwazniejsze powody wedlug mnie to: skomplikowany proces uruchamiania gry dla nowych graczy, interfejs strony ktory mowiac delikatnie nie ulatwia i nie zacheca do rejestracji a ciezko dostrzec ze mozna wejsc jako gosc


Do powodów skurczenia się liczby graczy a właściwie ich zniknięcia na szkrabie dodałbym brak opcji gry bez basenów. Gdyby była tam opcja bez basenów i była opcją standardową to mogłoby być dużo graczy, bo jak widać po zagram.org ogromna większość woli grać na automatyczne okrążenia. Pewnie że gra z basenami jest lepsza ale większość tego nie rozumie. A poza tym zagram.org ma dużo lepszy ranking niż szkrab bo obejmuje wszystkich graczy a nie tylko pierwszą dwudziestkę.
Powrót do góry
 
 
baobab



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 344

PostWysłany: Pią Wrz 23, 2011 8:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na szkrabie już od dawna nikt nowy się nie pojawiał, a teraz nawet jak się pojawi, to zaraz pójdzie, bo nikogo nie będzie. Starzy gracze z róznych powodów przestali zaglądać i szkrab stracił ,,masę krytyczną'' Sad Nowych graczy może też odstraszać ostrzeżenie o uruchamianiu niezaufanego programu.

Jeśli chodzi o zagram, to fakt, że poziom gry wzrósł nieznacznie nie ma moim zdaniem związku ze ,,standardowymi'' tam zasadami gry, tylko z tym, że ci nowi nie mają się za bardzo od kogo uczyć, a często też nie chcą. Trzeba też brać pod uwagę to, że wielu zaczyna naprawdę od zera, a nie od pozycji mistrza klasowego (lub goisty), jak to często było na szkrabie.

Wymiataczami na zagram są Rosjanie, którzy grają na zasady ze ,,stopem'' i to oni stanowią dla początkujących wzór. Gier na zasadach szkrabowych jest na zagram jak na lekarstwo, więc trudno, by sie ktoś do nich przekonał. Krótko mówiąc, zasady szkrabowe wymierają, bo po prostu nikt nie chce ich używać (starzy, bo im się nie chce grać, a nowi, bo nie rozumieją na czym one polegają i nie ma kto im pokazać).

Jeśli chodzi o grę na zasadach szkrabowych, to zagram ma 2 zalety: szybkie i przewidywalne autozamykanie (zawsze o minimalnej powierzchni) oraz automatyczne podliczanie basenów na koniec.

No a wracając do pytania: wydaje mi się bez sensu przechodzenie na zasady bez basenów, jak się bardziej lubi szkrabowe, które są po prostu ciekawsze.
Powrót do góry
 
 
ant22



Dołączył: 21 Lis 2002
Posty: 184

PostWysłany: Pią Lis 11, 2011 1:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem nie jest problemem sama gra bez basenów, a sam serwis, a konkretnie jego marketing i pewne niedociągnięcia techniczne. Np. ja przestałem grać, ponieważ nie mogłem robić tego w akademiku przez całe studia i nie mogłem uczestniczyć w lidze. Grałem tylko jak byłem w domu... Wynikało to prawdopodobnie z nieobsługiwania proxy przez serwis.

Gdyby kropki znalazły się na serwisie typu kurnik.pl szybko by się rozwinęły (wiem, że na kurnik nie ma szans, nie chodzi mi o powró do starego tematu). Na początku Szkraba przybyło przecież mnóstwo nowych, ambitnych graczy. W formule nic nie możemy ruszyć, bo to byłoby praktycznie równoznaczne z naszym końcem - przynajmniej dla mnie. Ja w życiu bym nie powrócił do gry na zwykłe zasady.

Jak będziemy w stanie wypromować kropki na lepszym, bardziej znanym serwisie (albo wypromować Szkrab i zlikwidować niedociągnięcia techniczne jak wiadomosć, która pojawia się po wejściu na stronę www.szkrab.net.pl), wtedy staną się popularne. To jest moje zdanie.
Powrót do góry
 
 
Ricardo



Dołączył: 01 Gru 2006
Posty: 230
Skąd: Andrespol(łóDź)

PostWysłany: Pon Lis 21, 2011 11:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko, że na szkrabie nikogo nie ma i trudno będzie go wypromować... Na zagram.org ciągle ktoś nowy przychodzi, nie brakuje ambitnych graczy, no i ruscy. Wybór jest ciężki :/ Rozumiem, że ankieta dotyczy tylko gry na szkrabie ? Jak tak, to po co mamy zmieniać zasady ? Niech pozostanie zawsze opcja gry na baseny i zwykła bez. Wtedy bym zagłosował żeby nie wprowadzać zmian, ale jeżeli mielibyśmy się przeżucać na zagram i tam od tej pory grać, na tamtych zasadach to jestem za wprowadzeniem wtedy Very Happy Moim zdaniem, złotym środkiem by było wprowadzenie, opcji na zagram gry na baseny, nikt pewnie by się do niej nie przekonał, a my byśmy mogli sobie grać...
Powrót do góry
 
 
kubusio



Dołączył: 08 Sty 2003
Posty: 391
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Gru 01, 2011 10:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aby grać na szkrabie potrzebna jest java - ma ją zainstalowaną na komputerze coraz mniej osób i tendencja ta raczej się utrzyma. Sprowadzanie nowych osób na szkraba będzie więc coraz trudniejsze.

Aby grać na zagram potrzebna jest przeglądarka (tylko). W dzisiejszych czasach raczej trudniej niż łatwiej o komputer, na którym przeglądarki nie ma. Oprócz tego by zacząć grać na zagram potrzeba wykonać mniej czynności niż na szkrabie. Jest to jedna z głównych przyczyn dla krórych większość wybiera zagram. (mam tu na myśli większość osób, które na co dzień siedzą wieczorem na kropkach tu czy tam)

Z rzeczy, które mnie na zagram irytują wymienię:
- domyślne zasady nie są ani na baseny ani bez basenów, barbarzyńskie jakieś nie uczą ani jednego stylu ani drugiego tylko jakiegoś mocno skrzywionego połączenia. Osobiście dla uproszczenia proponowałbym wprowadzić domyślnie zasady rosyjskie (co by nowi rozumieli o co biega).
- interfejs wymaga nieco poprawek, mimo to (jak pokazuje ilość graczy) jest preferowany przez większość.

Z tych przyczyn pomimo osobistej sympatii do szkraba stawiam na zagram.org Mam na myśli, że lepiej grać tam aby mieć chociaż jeden "żywy" serwer kropkowy.

Co do przechodzenia na inne zasady - podzielam zdanie Baobaba.
Powrót do góry
 
 
gerlok



Dołączył: 30 Lis 2002
Posty: 68
Skąd: wrocław

PostWysłany: Nie Paź 14, 2012 1:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Baseny są najlepsze i najciekawsze nie trzeba specjalnie być agresorem a i tak można wygrywać jak dla mnie to jest optymalny sposób gry.Dawno tu nie zaglądałem Smile słysząłem o jakimś turnieju więc wszedłem
Powrót do góry
 
 
qeawah



Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 159
Skąd: Sędziszów

PostWysłany: Pon Lut 04, 2013 11:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wnikając w atrakcyjność obu serwisów uważam że większa integracja z serwisem zagram.org nie musi być tożsama ze zmianą zasad.
Tym bardziej, że administratorzy serwisu zagram.org są bardzo otwarci na wszelkie propozycje i stale pracują nad tą stroną.

Co więcej, zagląda tam sporo nowych osób, które padają dosłownie łupem rosyjskich zasad, bo oglądając gry najlepszych (czyli - z ich punktu widzenia - tych z najwyższym rankingiem)utrwalają sobie tamte zasady.
Powrót do góry
 
 
koras



Dołączył: 16 Cze 2015
Posty: 5

PostWysłany: Sro Cze 17, 2015 9:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie widzę sensu w graniu na baseny.
Powrót do góry
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.kropki.legion.pl Strona Główna -> Forum ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




wiadomosci z forum
Polityka cookies