Forum www.kropki.legion.pl Strona Główna www.kropki.legion.pl
Forum gry w kropki -
KLIKNIJ I ZAGRAJ W KROPKI ON-LINE
Zasady gry

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zmiany, propozycje
Idź do strony Poprzedna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.kropki.legion.pl Strona Główna -> Zasady i nauka gry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
twister



Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 210
Skąd: ~Kraków

PostWysłany: Sob Paź 17, 2009 9:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

michals2 napisał:
Chyba że gra się grę towarzyską, albo w przypadku gry rankingowej przebieraniec powie, że jeśli będzie wygrywał to się pominie grę.

michals2 napisał:
szwagiereczek, mała poprawka - gry z zielonymi i niebieskimi stanowią w tej chwili 75% moich gier na szkrabie. I nie mówiłem że wymyślene grania bez czasu zajęło mi 3 lata. Myślę że twój ostatni post był troszeczkę nieprzemyślany.


Człowiek budzi się rano zły jak cholera bo musi w końcu wstać, jakimś cudem włącza kompa i spokojnie bez żadnych emocji przegląda co się dzieje w świecie normalnym oraz tym szkrabowym. Nagle jego oczom ukazuje się jakże przemyślany i dojrzały post michalsa -> i trudno opanować wybuch śmiechu:lol:Laughing:lol:Po prostu dzięki za poprawienie humoru już z samego rana Very Happy

Btw czas na forum jest przesunięty o godzinkę Smile

P.S. Gratuluję Yazon strzału w te 80% Very Happy (tak, bo to był strzał michals) Pomyliłeś się tylko o 5% - na szczęście michals czuwa, żeby nie wyszło czasem że nabija na słabszych:)
Powrót do góry
 
 
leokles



Dołączył: 07 Gru 2002
Posty: 640
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Paź 17, 2009 11:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dawka humoru na noc również jest bardzo pozytywna Wink
Powrót do góry
 
 
twister



Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 210
Skąd: ~Kraków

PostWysłany: Pon Paź 19, 2009 7:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kopper, kiedy możemy liczyć na usunięcie opcji "brak czasu"? Kibic jako admin pewnie to czyta, więc jeśli to nie problem to przekaż mu, że na to liczymy. Ja ze swojej strony byłbym wdzięczny za taką zmianę, aby komunikat '-- Zbyt duża liczba wysłanych wiadomości - spróbuj za chwilę" nie pojawiał się (tak często). Dziękuję Smile
Powrót do góry
 
 
michals2



Dołączył: 06 Lut 2003
Posty: 445

PostWysłany: Sro Paź 21, 2009 2:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

twister, ty mówisz o mojej niedojrzałości? Twoje ciągłe poniżanie mnie to jest dopiero niedojrzałe zachowanie.
Powrót do góry
 
 
twister



Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 210
Skąd: ~Kraków

PostWysłany: Sro Paź 21, 2009 4:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak ci jeszcze mało to załóż osobny temat a nie zaśmiecaj już tego, ok? Zresztą z tego co widać i ten temat jest bezużyteczny...
Powrót do góry
 
 
kibic777
kropki.legion.pl


Dołączył: 03 Cze 2002
Posty: 119

PostWysłany: Pią Paź 23, 2009 12:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

twister napisał:
Kopper, kiedy możemy liczyć na usunięcie opcji "brak czasu"? Kibic jako admin pewnie to czyta, więc jeśli to nie problem to przekaż mu, że na to liczymy. Ja ze swojej strony byłbym wdzięczny za taką zmianę, aby komunikat '-- Zbyt duża liczba wysłanych wiadomości - spróbuj za chwilę" nie pojawiał się (tak często). Dziękuję Smile


Wprowadzenie opcji braku czasu zalezy wylacznie od Koppera, sam zglosilem te poprawke jakis czas temu - w maju br. nawet byla dyskusja w watku w mantisie - zainteresowanym podaje link http://www.szkrab.net.pl/mantis/view.php?id=635

Co dokladnie proponujesz - nie tak czesto - to troche nieprecyzyjne okreslenie? W tej chwili o ile dobrze pamietam jest limit 5 wypowiedzi na 1 min dla gosci i 10 dla zarejestrowanych nickow. Do komunikatow moim zdaniem reakacja antyspamowa jest na odpowiednim poziomie, mimo ze sam dosyc czesto padam ofiara tego filtra, po prostu trzeba wolniej pisac i raczej nie naduzywac entera.
Powrót do góry
 
 
kopper



Dołączył: 31 Lip 2006
Posty: 30

PostWysłany: Pią Paź 23, 2009 3:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zostałem wyrwany 'do tablicy' więc się wypowiem...

jedno podstawowe pytanie mam: czemu ma służyć usunięcie opcji 'brak czasu' dla gier rankingowych? (oprócz oczywistego dania możliwości gry przebierańcom z Michalsem)

dla mnie jest oczywistym, że jak ktoś nie chce grać gier rankingowych bez limitu czasu to nie będzie ich grał. co innego gdyby opcja 'brak czasu' była jednyną dostępną. ale obok niej są inne...
Powrót do góry
 
 
michals2



Dołączył: 06 Lut 2003
Posty: 445

PostWysłany: Pią Paź 23, 2009 3:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie kopper, jak ktoś nie chce grać w opcji bez czasu to nie musi, ma inne opcje. Im chodzi tylko o to żeby móc znów złośliwie zbijać mi rank pod przebraniem. Dlatego proszę żebyś nie wprowadzał tej zmiany.
Powrót do góry
 
 
kopper



Dołączył: 31 Lip 2006
Posty: 30

PostWysłany: Pią Paź 23, 2009 7:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...jeśli zaś chodzi o ranking to rozwiązaniem (moim skromnym zdaniem) jest przycięcie tabelki z http://szkrab.kropki.legion.pl/wiki/index.php/Obliczanie_rankingu np tak aby wygrana z kimś kto ma ranking niższy o więcej niż 360 punktów dawała zwycięzcy 0 punktów
Powrót do góry
 
 
twister



Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 210
Skąd: ~Kraków

PostWysłany: Pią Paź 23, 2009 10:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chodzi tylko i wyłącznie o to, żeby nabijanie michalsa nie było możliwe, po prostu. Przyda się to pewnie na zaś jakby ktoś chciał "grać" podobnie. Zresztą opcja "brak czasu" może zostać w grach towarzyskich - jeśli chcemy zawalczyć o pkt to lepiej bez tego. Przecież jak ktoś jest wolny i lubi długo myśleć to może sobie ustawić choćby 10+30 i na pewno mu to wystarczy...
Przycięcie tabelki to trochę drastyczny sposób, może aż za bardzo Wink Zauważ kopper, że nikt właściwie do tej pory nie grywał z "brakiem czasu", więc większość szkrabów wielkiej zmiany nie odczuje jak się tego pozbędziesz Wink Ale Ty tu rządzisz, więc zrób jak uważasz...
Powrót do góry
 
 
michals2



Dołączył: 06 Lut 2003
Posty: 445

PostWysłany: Pią Paź 23, 2009 11:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jeśli już mowa o zmianach na szkrabie to ja bym wprowadził taką zmianę: jeden użytkownik - jedno konto na szkrabie. To rozwiązałoby problem przebierańców i innych graczy którzy mają różne nicki.
Powrót do góry
 
 
twister



Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 210
Skąd: ~Kraków

PostWysłany: Pią Paź 23, 2009 11:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaproponuj więc jak technicznie chciałbyś to rozwiązać, bo ja nie wiem jak... zresztą ten wątek już był poruszany i na pewno nie przejdzie.
Powrót do góry
 
 
kubusio



Dołączył: 08 Sty 2003
Posty: 391
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Paź 24, 2009 11:48 am    Temat postu: Moim skromnym zdaniem Odpowiedz z cytatem

Śmiem twierdzić, że nie widzę sensu usuwania opcji gry bez ograniczenia czasu z dwóch przyczyn:

1) filozoficzna - lepiej mieć więcej możliwości niż mniej (oczywiście, gnojenie Michalsa też dla niektórych jest możliwością...)

2) praktyczna - jako programista wiem, że usunięcie takiej opcji to nie jest jaieś hop siup 3 minuty, z drugiej strony oczywiście nie jest to jakieś wielkie wyzwanie Smile Ale śmiem twierdzić, że skoro opcja już jest, to szkoda tracić czas osób, które dobrowolnie tworzą Szkraba, na to by tę opcję usuwali.
Powrót do góry
 
 
twister



Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 210
Skąd: ~Kraków

PostWysłany: Sob Paź 24, 2009 12:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie chodzi o usunięcie całkowite a jedynie z gier rankingowych. Na pewno nie jest to dla Koppera jak sam napisałeś duże wyzwanie programistyczne...
Co do kwestii filozoficznej... bardzo mocno namawiałem kiedyś na wprowadzenie planszy 25x25 - z tego samego powodu, że lepiej mieć większy wybór, a być może wielu osobom właśnie ta plansza przypadnie do gustu. Jednak spotkało się to z ostrym sprzeciwem - podobno 25x25 mogło zaszkodzić i obniżyć poziom gry. Już się przy tym nie upieram, bo to nic nie da, ale jeśli wierzyć tym bardziej doświadczonym więcej opcji nie zawsze wychodzi na dobre.
Powrót do góry
 
 
kibic777
kropki.legion.pl


Dołączył: 03 Cze 2002
Posty: 119

PostWysłany: Wto Paź 27, 2009 6:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kopper napisał:
zostałem wyrwany 'do tablicy' więc się wypowiem...

jedno podstawowe pytanie mam: czemu ma służyć usunięcie opcji 'brak czasu' dla gier rankingowych? (oprócz oczywistego dania możliwości gry przebierańcom z Michalsem)

dla mnie jest oczywistym, że jak ktoś nie chce grać gier rankingowych bez limitu czasu to nie będzie ich grał. co innego gdyby opcja 'brak czasu' była jednyną dostępną. ale obok niej są inne...


opcja braku jakiegokolwiek czasowego limitu przy grach rankingowych stwarza luke dla tych ktorzy chca grac nieuczciwie w tym przypadku wykorzystac te opcje aby niedopuscic do wlasnej porazki i jako taka jest niezgodna z zasadami czystej gry

w przypadku szkraba na razie tylko michals wykorzystuje ta luke natomiast w przypadku innych serwerow podobne nieuczciwe zagrania sa wykorzystywane czesciej

kopper napisał:
...jeśli zaś chodzi o ranking to rozwiązaniem (moim skromnym zdaniem) jest przycięcie tabelki z http://szkrab.kropki.legion.pl/wiki/index.php/Obliczanie_rankingu np tak aby wygrana z kimś kto ma ranking niższy o więcej niż 360 punktów dawała zwycięzcy 0 punktów


aktualny system rankingowy moim zdaniem nie wymaga zmian, jest sprawdzony na wielu serwerach, poza tym ze wzgledu na to ze osoby grajace dluzej na szkrabie raczej nie graja gier towarzyskich, taka zmiana spowodowalaby jeszcze mniejsza chec do grania z nowymi graczami

kubusio napisał:
Śmiem twierdzić, że nie widzę sensu usuwania opcji gry bez ograniczenia czasu z dwóch przyczyn:

1) filozoficzna - lepiej mieć więcej możliwości niż mniej (oczywiście, gnojenie Michalsa też dla niektórych jest możliwością...)

2) praktyczna - jako programista wiem, że usunięcie takiej opcji to nie jest jaieś hop siup 3 minuty, z drugiej strony oczywiście nie jest to jakieś wielkie wyzwanie Smile Ale śmiem twierdzić, że skoro opcja już jest, to szkoda tracić czas osób, które dobrowolnie tworzą Szkraba, na to by tę opcję usuwali.


ad1) zdaje sie ze powinna sie liczyc raczej jakosc opcji nie ich ilosc, opcje umozliwiajace niesportowa gre powinny byc eliminowane

niech michals nauczy sie grac adekwatnie do swojego rankingu wtedy bez wiekszego znaczenia bedzie dla niego czy gra z przebierencem czy nie, ewentualnie niech przestanie przejmowac sie nadmiernie rankingiem wtedy problem przebierancow nie bedzie go dotyczyl, byc moze wtedy bedzie mogl posmakowac sensu samej gry a nie klikania dla rankingu

michals w przeszlosci dowiodl ze jest gotowy wykorzystac kazda luke techniczna zeby miec chocby szanse na to zeby nie przegrac (cronix) - stad tez bierze sie negatywny stosunek niektorych graczy do niego

chamskie zachowanie wielu graczy na szkrabie wobec michalsa to odrebna kwestia ale wg. mnie ma niewielki zwiazek z opcja braku czasu w grach rankingowych

ad2) mysle ze Kopper poswiecil niewiele mniej czasu na odpowiedzi w tym poscie niz zajeloby mu wyrzucenie opcji braku czasu dla gier rankingowych, a usuniecie tej opcji to poprawa funkcjonalnosci a nie krok wstecz
Powrót do góry
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.kropki.legion.pl Strona Główna -> Zasady i nauka gry Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna
Strona 8 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




wiadomosci z forum
Polityka cookies