Forum www.kropki.legion.pl Strona Główna www.kropki.legion.pl
Forum gry w kropki -
KLIKNIJ I ZAGRAJ W KROPKI ON-LINE
Zasady gry

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

WIELKI TURNIEJ PAMIĘCI AROSA 2017 (zapisy)
Idź do strony Poprzedna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.kropki.legion.pl Strona Główna -> Informacje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
senny_mojrzesz



Dołączył: 04 Lis 2005
Posty: 1546
Skąd: Legionowo,Londyn

PostWysłany: Sro Lis 01, 2017 9:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rzeczywistość się zmienia Smile teraz bardziej ten rank jest poto by motywować do udziału. Tamto o czym piszesz bao to stare dzieje.
Tam się sumowalo wszystko z każdego turnieju, później miały być 3 ostatnie turnieje itp.
Chyba stanęło na ostatnim turnieju a jak ktoś nie brał udziału to z wczesniejszych, nie wiem czy regulamin był uaktualniany.
Trza będzie to zrobić!

Do siły to się nie ma jeśli chodzi o graczy którzy jakiś czas nie brali udziału, ale przez to będą mieli cięższych przeciwników i wicewersa, może to i szansą dla słabszych Smile

Dodatkowo ustaliliśmy że gracz że słabszym rankiem przechodzi w przypadku tej samej ilości punktów.

Przetestujemy w tym turnieju.

Robimy te ruchome grupy co ostatnio? Kto jest przeciw?

Bo turniej czas zaczac!
Powrót do góry
 
 
bartek



Dołączył: 06 Lut 2013
Posty: 281

PostWysłany: Czw Lis 02, 2017 7:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a w przypadku tej samej ilości pkt mecz bezpośredni nie będzie miał znaczenia?
Powrót do góry
 
 
Nemmerle



Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 35
Skąd: Lublin

PostWysłany: Czw Lis 02, 2017 1:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie jestem pewien jak dzialaly ruchome grupy ale poki bede wiedzial z kim gram to spoko Very Happy A wlasnie - nie wiem czy ma to znaczenie ale mozna zmienic z nemmerle na nemmerle5? Smile
Powrót do góry
 
 
senny_mojrzesz



Dołączył: 04 Lis 2005
Posty: 1546
Skąd: Legionowo,Londyn

PostWysłany: Czw Lis 02, 2017 3:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mozna nemmerle, byle bys rozegral caly turniej na tym nicku. Obadaj jak to było w Wielkim turnieju pamięci Arosa http://www.kropki.legion.pl/viewtopic.php?t=667

Możemy tak zrobić Bartek. Przy ruchomych grupach i łącznej tabeli jak ostatni, w takiej sytuacji było 5 osób. Ż tym że 3ech z nich grało 2 bezpośrednie mecze czyli kaczus michal i pomocnik mieli 1 wygrana i 1 przegrana, za to senny Mojżesz i Kretes mieli taki mecz 1.senny Mojżesz 1 wygrana, Kretes 1 przegrana.
Kaczus 1/1 4pkt
Michał 1/1 4pkt
Pomocnik 1/1 4pkt
Senny_mojrzesz 1/0 3pkt
Kretes 0/1 1pkt

Czy to coś wyjaśnia? Nie za bardzo chyba że senny_mojrzesz najlepiej a Kretes najgorzej obliczajac tak. Punkty / na rozegrane mecze. Bo nie można karać kogoś że z kimś kto miał tyle samo punktów stoczył 1 mecz, walkowerem nie było.

Wpadłem na lepszy pomysł. Nie wiem czy gdzie było to stosowane...
Najpierw obliczalo by się z jak silnym przeciwnikiem wygrał lub przegrał. Skąd wiemy kto był silny? Po zdobytych punktach. Dajmy np za wygrana z kimś kto zebrał najmniejszą ilość punktów (3 pkt za 3 przegrane) ma się +1 pkt siłowy. I tak w górę np za wygrana z kims kto miał 5pkt dostanie się 3pkt siłowe...

Za przegrana z kimś kto zebrał maksymalną ilość punktów tracili by się -1pkt siłowy i tak w dol. Czyli za przegrana z kimś kto miał 5pkt straciło by się -5pkt siłowych...

I dopiero jak by to nie wyjaśniło to ktoś z mniejszym rankiem ligowym byłby wyzej


Ostatnio zmieniony przez senny_mojrzesz dnia Czw Lis 02, 2017 9:11 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
 
 
bartek



Dołączył: 06 Lut 2013
Posty: 281

PostWysłany: Czw Lis 02, 2017 6:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm, w takiej sytuacji jak ta:

Kaczus 1/1 4pkt
Michał 1/1 4pkt
Pomocnik 1/1 g
Senny_mojrzesz 1/0
Kretes 0/1
Dobrze sprawdza się tzw. ratio, czyli stosunek liczby pkt do liczby meczów i tak:
senny - 3
kaczus - 2
michał - 2
pomocnik - 2
kretes - 0

I wówczas trójka mająca po 2 pkt jest klasyfikowana od najniższego ranku do najwyższego (osobiście wolałbym na odwrót, ale już tutaj odpuszczę by pewnie byłbym jedynym Razz)
Powrót do góry
 
 
senny_mojrzesz



Dołączył: 04 Lis 2005
Posty: 1546
Skąd: Legionowo,Londyn

PostWysłany: Czw Lis 02, 2017 9:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No napisałem wyżej że jeśli zdobyte punkty / rozegrane mecze to ma to jakiś sens. Zaraz zademonstruje jak by to wyglądało w tabeli z punktami silowymi...
W takiej opcji jest mniej przypadkowosci, Bo powinno się liczyć z jak silnym się przegrało i z jak silnym wygrało, To bardziej przedstawia sytuację niż mecze bezpośrednie między graczami z tą samą ilością punktów.

pod ksywami w dolnej tabelce widac ile punktow silowych "pkt.sil." jest za zwyciestwo (+) lub za przegrana (-) z danym graczem, co podliczone jest w gornej tablece w rubryce "pkt.sil.
do przykladu zostala podana tabela laczna z ostaniego WTPA

xksywagrypunktywygranaremisporażkaporażkapkt.sil.rank
1.Meardin393000113
2.pawel39300092
3.kubusio39300071
4.Grzesiek2f372011314
5.baobab37201115
6.senny_mojrzesz351022-16
7.pomocnik351022-310
8.Michał351022-37
9.kaczus351022-34
10.kretes351022-58
11.Dark_Ser330033-79
12.TatarPL330033-912



X kubusio -1pawel -1Meardin -1kaczus -5,+3baobab -3,+5senny_mojrzesz -5,+3Michał -5,+3kretes -5,+3Dark_Ser +1pomocnik -5,+3Grzesiek2f -3,+5TatarPL +1
kubusioxxxxVv0rxxx18v2xxVv0r
pawelxxxxxVv0rxVv0rx22v1xx
MeardinxxxVv0rxx38v6xxx19v4x
kaczusxxr0vVxxxr0vVxx17v8xx
baobabr0vVxxxxxxx21v1xxVv0r
senny_mojrzeszxr0vVxxxxxVv0rxxr0vVx
Michałxx6v38Vv0rxxxxxr0vVxx
kretesxr0vVxxxr0vVxxxxxVv0r
Dark_Ser2v18xxx1v21xxxxxr0vVx
pomocnikx1v22x8v17xxVv0rxxxxx
Grzesiek2f xx4v19xxVv0rxxVv0rxxx
TatarPLr0vVxxxr0vVxxr0vVxxxx


Jak przechodził ten z wyższym rankiem ligowym Bartek to często powtarzalo się to w następnym roku i ktoś kto zdobywał taką samą ilość punktów co ten z wyższym rankiem to zawsze odpadła ten z niższym, często padało na Kretesa, na mnie też czasami.
Jeśli ma w takiej sytuacji przechodzić ktoś z niższym rankiem wtedy jest możliwość odbicia sie w następnym turnieju że tym razem przejdzie osoba która ostatno przez to odpadła. Bo w przypadku gdy przechodził ten z wyższym to nie byłoby możliwości "odbicia się" ppprostu zamiast 7miu punktów musiało by sięzdobyć 9. Co dla średnich graczy graniczylo z cudem, a tym lepszym zdarzało się przegrać ten jeden mecz i mieć 7pkt i mimo to przechodzili dzieki rankowi i tak w koło Macieju...


Ostatnio zmieniony przez senny_mojrzesz dnia Pią Lis 03, 2017 5:25 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
 
 
senny_mojrzesz



Dołączył: 04 Lis 2005
Posty: 1546
Skąd: Legionowo,Londyn

PostWysłany: Pią Lis 03, 2017 10:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mamy 15 osób więc, albo robimy eliminacje by zostało osób 12, albo gramy po 4 mecze i zostaje 15 osob bez eliminacji i po 4rech meczach dopiero ćwierćfinaly.
Co wybieracie?

Uczestnicy nie posiadające konta na Facebooku proszeni są o założenie go chociażby do turnieju, bo mamy czat dla uczestników turnieju!
Powrót do góry
 
 
leokles



Dołączył: 07 Gru 2002
Posty: 640
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Lis 03, 2017 3:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To kiedy zaczynamy?
Powrót do góry
 
 
senny_mojrzesz



Dołączył: 04 Lis 2005
Posty: 1546
Skąd: Legionowo,Londyn

PostWysłany: Pią Lis 03, 2017 5:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czekamy na potwierdzenie uczestnikow i na odpowiedzi na wczesniejsze pytania co do systemu rozgrywek.
komu sie nie chce czytac niech potwierdzi udzial i ze sie zgadza na dane ustalenia, ale pozniej niech nie ma pretensji ze myslal ze to jest inaczej Smile
ja jestem w trakcie pisania nowego regulaminu z nowymi ustaleniami, ale tez jestem w trakcie wyjazdu wiec poczytajcie prosze wczesniejsze posty i wyrazcie swoje zdanie albo jak pisalem juz zgodzcie sie na dane ustalenia. pzdr
Powrót do góry
 
 
WOLAN



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 71
Skąd: Lublin

PostWysłany: Sob Lis 04, 2017 9:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

widzę, że w tych Waszych obliczeniach na turniej jestem pomijany, rozumiem że spóźnilem się z zapisem, życzę zatem wszystkim milej gry i do nastepnego, pozdr!
Powrót do góry
 
 
Michał_Michał



Dołączył: 24 Mar 2013
Posty: 275
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Sob Lis 04, 2017 9:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wolan ! grasz z nami !

ja jestem za dobrą grą, reszta mniej istotna dostosuję się do zdania reszty.

byle szybko zacząć, bo mam głód gry Wink
Powrót do góry
 
 
senny_mojrzesz



Dołączył: 04 Lis 2005
Posty: 1546
Skąd: Legionowo,Londyn

PostWysłany: Nie Lis 05, 2017 6:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ta tabela jest przykladem omowien WOLAN. Ty jestes 15ta osoba do turnieju. Dzieki za wypowiedź chłopaki i dziewczyny. Nie możemy zacząć póki wszyscy nie potwierdźcie udziału.
Powrót do góry
 
 
Nemmerle



Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 35
Skąd: Lublin

PostWysłany: Nie Lis 05, 2017 6:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przyjmę ustalenia jakie będą i potwierdzam udział Wink
Powrót do góry
 
 
Tatar



Dołączył: 07 Lip 2006
Posty: 58

PostWysłany: Nie Lis 05, 2017 7:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Potwierdzam. Im in
Powrót do góry
 
 
latnera



Dołączył: 18 Lip 2008
Posty: 155
Skąd: Kraków

PostWysłany: Nie Lis 05, 2017 7:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest git, potwierdzam udział.
Powrót do góry
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.kropki.legion.pl Strona Główna -> Informacje Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Strona 4 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




wiadomosci z forum
Polityka cookies