Forum www.kropki.legion.pl Strona Główna www.kropki.legion.pl
Forum gry w kropki -
KLIKNIJ I ZAGRAJ W KROPKI ON-LINE
Zasady gry

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Nowa plansza
Idź do strony 1, 2  Następna
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.kropki.legion.pl Strona Główna -> Zasady i nauka gry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy jesteś za wprowadzeniem planszy 25x25 ?
Tak, to dobry pomysł!
44%
 44%  [ 11 ]
Nie, nie ma takiej potrzeby.
56%
 56%  [ 14 ]
Wszystkich Głosów : 25

Autor Wiadomość
twister



Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 210
Skąd: ~Kraków

PostWysłany: Sob Mar 21, 2009 12:29 am    Temat postu: Nowa plansza Odpowiedz z cytatem

Mała plansza jest błe, bo za łatwa etc... Duża też fuj, bo gra często trwa za długo... Z tego co wiem wiele osób deklarowało się za wprowadzeniem kompromisu w postaci planszy 25x25.

Proponuję głosować w ankiecie kto jest za a kto przeciw i w ogóle pokazać nasze zainteresowanie tym tematem. Im więcej osób na tak - tym może szybciej ten update zostanie wprowadzony w życie. Oczywiście stare plansze pozostaną bez zmian.


Ostatnio zmieniony przez twister dnia Sob Mar 21, 2009 2:30 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
 
 
Grzesiek2f



Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 326

PostWysłany: Sob Mar 21, 2009 1:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powinna jeszcze byc opcja:
Tak, to jest swietny pomysl, ktory moze rozwiazac wiele problemow Wink
Powrót do góry
 
 
baobab



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 344

PostWysłany: Sob Mar 21, 2009 5:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Głosuję na TAK! Smile
Powrót do góry
 
 
menor



Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 285
Skąd: Kraków

PostWysłany: Nie Mar 22, 2009 12:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

powinna byc opcja wyboru rozmiaru planszy, 25 moze troche pomoc ale wydaje mi sie ze 30 jest i tak nie jakas ogromna plansza i jesli ktos chce szybko sie przyzwyczaji, wystarczy troche checi.
Powrót do góry
 
 
twister



Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 210
Skąd: ~Kraków

PostWysłany: Nie Mar 22, 2009 12:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkoda tylko, że nie wszyscy mają czas na długie partie... żałuję też, że nie dodałem opcji "jest mi to obojętne".
Powrót do góry
 
 
baobab



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 344

PostWysłany: Nie Mar 22, 2009 1:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

30x30 nie byłaby taka zła, gdyby ludzie nauczyli się częściej korzystać z przycisku Poddaj grę. Standardem teraz jest ciągnąć grę jak długo się da -- może w końcu się fuksnie i przeciwnik zmęczony dwugodzinną grą zrobi głupi błąd?

Dlatego miłośników gry na 30x30 namawiałbym do poddawania przegranych gier i do zachęcania do tego innych graczy. Poddawanie gry w porę to część fair play (niestety, poddawanie jest chyba niedozwolone w grach ligowych - ale to się chyba zmieni).

Wtedy zwolenników 30x30 znajdzie się pewnie więcej.
Powrót do góry
 
 
senny_mojrzesz



Dołączył: 04 Lis 2005
Posty: 1546
Skąd: Legionowo,Londyn

PostWysłany: Pon Mar 23, 2009 2:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak.to sie zmieni.nie bedzie juz kar za poddawanie itp.nie bedzie juz liczenia kropek.z czasem okazalo sie to meczace i chyba nie potrzebne.
chce wprowadzic za to ranking ligowy,ktory bedzie aktalizowany 2 razy w roku(poniewaz sa 2 sezony).
bedzie on obliczany w ten sposob; zdobyte punkty w lidze beda dzielone przez rozegrane mecze w lidze.walkowery beda zanizac ten ranking co ma bardziej zmobilozowac do gry i rezygnacji z błachych powodow.takich jak "znowu przegralem a chcialem byc najlepszy" lub "a zdaze wszystkie mecze rozegrac ostatniego dnia"

wiec chce zostac przy punktacji
wygrana 3pkt
remis 2pkt
przegrana 1pkt
walkower 0pkt

bo jak dla mnie walkower to brak szacunku dla przeciwnika i dla samego siebie.trzeba walczyc mimo ze wydaje sie ze nie ma sie najmiejszych szans(chodzi mi tu o sportowe zmagania 1 na 1)

po duzych punktach bedzie sie liczyl bilans miedzy graczami o tej samej ilosci punktow(czyli kto zdobyl wjecej duzych punktow w bezposrednich starciach)-jesli ilosc punktow bedzie taka sama to zadecyduje ranking ligowy.w ostatecznosci beda mecze dodadkowe.

trzeba jeszcze tylko ustalic,czy bedzie to ranking ktory aktualizowany byl przed rozpoczeciem sezonu(tak zeby od poczatku sezonu bylo wiadomo co bedzie jesli....),czy dodawana bedzie aktualizacja po ostanim rozegranym mecze trwajacego sezonu.

ranking ligowy to dobra sprawa Wink
Powrót do góry
 
 
kubusio



Dołączył: 08 Sty 2003
Posty: 391
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Mar 23, 2009 5:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Osobiście wolałbym, gdyby miałyby się pojawić zmiany w rozmiarach planszy, aby można było sobie wybrać dowolne rozmiary planszy do gry - tj. długość i szerokość (no bo jak już coś zmieniać to nie ma się co rozdrabniać ).

Uważam jednak, że istniejące rozmiary są spoko i nie ma potrzeby niczego dodawać.
Powrót do góry
 
 
Grzesiek2f



Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 326

PostWysłany: Pon Mar 23, 2009 11:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no tak, takie dowolne ustawianie planszy mozna zrobic, ale tylko dla gier towarzyskich. jesli chodzi o gre rankingowa, to chyba warto dodac plansze posrednia. moze wtedy gra z michalsem nie byla by taka nudna... kto wie xD
Powrót do góry
 
 
twister



Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 210
Skąd: ~Kraków

PostWysłany: Wto Mar 24, 2009 11:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

14 osób już jest przeciwko?! Ludzie, co wam szkodzi jedna plansza więcej... zresztą ciekawy jestem kto tak głosował i czy to nie jakiś fake Mad Nagle przybyło tyle głosów na nie...
Powrót do góry
 
 
senny_mojrzesz



Dołączył: 04 Lis 2005
Posty: 1546
Skąd: Legionowo,Londyn

PostWysłany: Sro Mar 25, 2009 8:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja bylem na tak.a co mi szkodzi.
Powrót do góry
 
 
Grzesiek2f



Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 326

PostWysłany: Sro Mar 25, 2009 8:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no i ktos sobie z ankiety jaja zrobil...
Powrót do góry
 
 
baobab



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 344

PostWysłany: Sro Mar 25, 2009 9:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wobec tego prośba do tych, którzy będą głosowali, żeby (jeśli nie mają oporów przed ujawnieniem swojej opinii) napisali, jak głosują. Będzie wtedy widać, ile jest osób na tak. W końcu to ma być tylko opcja, plansza 30x30 by została, więc nie musi być większości -- jeśli będzie wystarczająco dużo osób zainteresowanych innymi rozmiarami plansz, to może kopper dorobi 25x25 (lub możliwość wpisywania dowolnego rozsądnego rozmiaru).

Do fanatyków 30x30: wiele osób, które teraz nie chcą grać na 30x30 tylko na 20x20, grałoby na 25x25. A potem łatwiej już o przejście z 25x25 do 30x30... myślę więc, że długofalowo i miłośnicy 30x30 by skorzystali (mogąc, w przyszłości, częściej grać na 30).
Powrót do góry
 
 
twister



Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 210
Skąd: ~Kraków

PostWysłany: Sro Mar 25, 2009 9:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze primo aż 14 osób na nie to ściema, bo nie uwierzę, że nagle z dnia na dzień zalogowało się i zagłosowało tylu przeciwników tego pomysłu. Może nie warto 'szukać' manipulatora...

Po drugie primo te 9 osób to tylko część z tych, którym się chciało oddać głos - w takim razie czy mógłbyś się wypowiedzieć kopper w tej sprawie? Co Ty na co? Jak wiesz cała ta ankieta jest po to, aby Cie przekonać do tej nowości - której wiele osób nie docenia.

Pozdro
Powrót do góry
 
 
kopper



Dołączył: 31 Lip 2006
Posty: 30

PostWysłany: Czw Mar 26, 2009 6:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja nie gram, więc wypowiadać się nie powinienem. ja tylko poproszę, że jak już coś ustalicie to niech to trafi do mantisa (http://www.szkrab.net.pl/mantis/view_all_bug_page.php) - wtedy będę mógł się za to zabrać. ino nich to będzie końcowa decyzja
Powrót do góry
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.kropki.legion.pl Strona Główna -> Zasady i nauka gry Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następna
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




wiadomosci z forum
Polityka cookies