Forum www.kropki.legion.pl Strona Główna www.kropki.legion.pl
Forum gry w kropki -
KLIKNIJ I ZAGRAJ W KROPKI ON-LINE
Zasady gry

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zmiany, propozycje
Idź do strony Poprzedna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.kropki.legion.pl Strona Główna -> Zasady i nauka gry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
menor



Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 285
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw Kwi 30, 2009 11:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mysle ze wszyscy tutaj przeginacie. Co sie mnie tyczy to zawsze mowie to co mysle i nie musi to byc przyjemne dla sluchaczy a pomimo tego nie mam problemu z goscmi czy ludzmi z niskim rankiem. Czasami tez gram z ludzmi ze slabym rankiem czy to zielony czy niebieski i nie widze w tym nic zlego. Gram z nimi poprawna gre a nie licze na ich bledy i atakuje na hama. Pozatym wsrod gosci czy ludzi ze slabszym rankiem czasami trafiaja sie przebierancy, co mi zlupelnie nie przeszkadzam i gram z nimi, a to czy wygram czy przegram to juz inna kwestia. Jesli sa lepsi odemnie to dlaczego mam sie zloscic o przegrana przeciez. Liczy sie gra. Duzo osob tutaj mowi ze gra dla zabawy i nie graja na 100% wiec dlaczego sie wkurzaja ze straca duzo punktow rankingu, skoro to dla nich zabawa....
Powrót do góry
 
 
Ricardo



Dołączył: 01 Gru 2006
Posty: 230
Skąd: Andrespol(łóDź)

PostWysłany: Czw Kwi 30, 2009 8:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy wyrzucanie ze stołu to jest dyskriminacja ? Grzesiek przecież uprzedza, że gości wywala, według mnie to jest w pewnym sensie wolność słowa.

KONSTYTUCJA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
Rozdział II, art 31 pkt 2
Każdy jest obowiązany szanować wolności i prawa innych. Nikogo nie wolno zmuszać do czynienia tego, czego prawo mu nie nakazuje.

Jak już wcześniej ktoś wspomniał nie istnieje taki regulamin jak się powinno zachowywać przy stole i jak to radji ujął jakie zachowanie jest "złe".
Czyli żadne prawo nie nakazuje Grześkowi nie wyrzucać gości, ani żadne prawo nie mówi o tym żeby ich pozostawiał przy stole. A jeżeli istnieje opcja "wyproś" to tym bardziej nie na rusza on prawa, a jeżeli już mamy się dopatrywać to to prawo narusza "szkrab" dopuszczając taką opcję.
Powrót do góry
 
 
kubusio



Dołączył: 08 Sty 2003
Posty: 391
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Maj 01, 2009 2:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie zdaje mi się, że to cytowanie polskiej konstytucji zakrawa już nieco o śmieszność. Stoły dają nam takie a takie możliwości i każdy OPERATOR stołu robi z tymi możliwościami co chce, nikt nam takiego koleżki lubić nie każe.

A swoją drogą, ten artykuł "Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny." to o kant dupy potłuc Very Happy

Gdyby chcieć się do niego stosować to trzeba by:
* przyznać prawa wyborcze (bierne i czynne) osobom chorym umysłowo - bo nie wolno ich dyskryminować w życiu politycznym
* to samo z dziećmi - bo nie wolno dyskryminować z przyczyny wieku
itp.

Znaczenie terminu "dyskryminacja w życiu społecznym" jest dla mnie mało jasne.. Czy to takie coś czego doświadcza na tym forum Michals??

"Dyskryminacja w życiu gospodarczym" - to też jakiś bełkot.

A co do innych "dziedzin życia" - rozumiem że dyskryminacja jest jaknajbardziej na miejscu - w końcu nie została wymieniona. Very Happy
Wiwat konstytucja RP!
Powrót do góry
 
 
senny_mojrzesz



Dołączył: 04 Lis 2005
Posty: 1546
Skąd: Legionowo,Londyn

PostWysłany: Pią Maj 01, 2009 6:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

heh
Powrót do góry
 
 
baobab



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 344

PostWysłany: Pią Maj 01, 2009 10:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W cytowaniu konstytucji, jak rozumiem, chodzi raczej o przypomnienie, że choć niby nie ma regulaminu na szkrabie, to nie ma też wolnej amerykanki i pewne zasady obowiązują, niezależnie od tego, czy zostaną spisane czy nie.

radji napisał:

Nie zupełnie bym sie na to zgodził, bo to już w sumie podlega pod paragraf Smile. Nie mówmy o tym co sie dzieje, po za "szkrab.net.pl". Tamten świat rządzi się swoimi prawami, które należy przestrzegać. Przykład więc z całym szacunkiem, nie podoba mi sie

Oczywiście podałem przykład o innym ciężarze, więc masz rację, że z tego powodu to nieco co innego. Natomiast nie zgodzę się, że świat ,,szkrab.net.pl'' i ,,poza'' rządzi się innymi prawami -- i tu, i tu ludzie się spotykają ze sobą i z tego powodu obowiązują zwykłe reguły życia społecznego. Internet jest tu tylko środkiem komunikacji.

Łatwo kliknąć ,,wyproś'', tak samo łatwo jak np. kliknąć w ikonkę na pulpicie, żeby uruchomić jakiś program. Ale pomimo technicznych podobieństw to zupełnie inne działania. Można by się zastanowić, czemu odpowiada taki przycisk w realu i na pewno nie byłoby to nic miłego - oczywiście czasami inaczej się nie da, ale jak ktoś wyprasza wszystkich z automatu to już jest to coś innego. I moim zdaniem Kibic ma tu rację pisząc po prostu o dyskryminacji.

Przegięcie to dla mnie mówienie, że skoro nie ma regulaminu, to można robić cokolwiek (z czym nawiasem mówiąc spotkałem się już i na innym forum). Do codziennych kontaktów w realu też nie ma regulaminu, a mimo to (prawie) nikt nie twierdzi, że można robić zupełnie cokolwiek (jeśli jest tylko możliwe technicznie).

kubusio napisał:

A co do innych "dziedzin życia" - rozumiem że dyskryminacja jest jaknajbardziej na miejscu - w końcu nie została wymieniona.

To, że coś nie zostało wymienione nie znaczy wcale, że jest jak najbardziej na miejscu - konstytucja nie reguluje wszystkiego. Poza tym ,,życie społeczne'' to bardzo pojemny termin... Ale nie chcę się wdawać w dyskusje o konstytucji Wink
Powrót do góry
 
 
Polkolordek



Dołączył: 24 Maj 2003
Posty: 503
Skąd: Gdansk

PostWysłany: Sob Maj 02, 2009 10:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dobry temat Laughing
Powrót do góry
 
 
twister



Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 210
Skąd: ~Kraków

PostWysłany: Nie Paź 11, 2009 6:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trochę odkopuję temat i wiem, że wszelkie propozycje zmian należy wrzucać na mantis, jednak pewna sprawa wydaje mi się dość pilna więc może warto napisać ją tu...
Otóż wiele nowych osób, które trafia na szkrabowe kropki (przypadkiem czy specjalnie, nieważne) nie zna podstawowych zasad, że nie wspomnę o jakże skomplikowanej operacji stopu... może warto zrobić w widocznym miejscu odnośnik do zasad, przykładowych gier czy coś w tym stylu? Niby to jest, ale mało kto to widzi na początku. Gdzieś w tym głównym menu... miejsca jest sporo Smile
W ten sposób nowy gracz może szybciej "wejdzie" do gry i nie będzie zadawał głupich pytań Smile albo przynajmniej nieco mniej Razz
Fajnie jakby się jeszcze pojawiła gra z komputerowym przeciwnikiem, nieważne jakie AI...
I jak już się rozpędziłem to zróbcie coś z tym: "--- Zbyt duża liczba wysłanych wiadomości - spróbuj za chwilę" bo nie tylko mnie to irytuje jak cholera... niech to chociaż nie działa tak szybko. Tyle Razz JM!
Powrót do góry
 
 
Ricardo



Dołączył: 01 Gru 2006
Posty: 230
Skąd: Andrespol(łóDź)

PostWysłany: Pon Paź 12, 2009 4:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Popieram w 100%tach
Powrót do góry
 
 
menor



Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 285
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pon Paź 12, 2009 6:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wydaje mi sie ze lepszym wysciem bedzie powiadomienie na glownym czacie zaraz po zalogowaniu dla wszystkich ze jest cos takiego jak samouczek i wyjasnione jest wszystko.
Teraz pisze: "witaj menor. Baw sie dobrze Smile"
A wystarczy jeszcze dopisac : "Zasady gry w prawym gornym rogu okna"

I jesli komus bedzie zalezalo na zobaczeniu ich to je zobaczy a reszta niech sie pierdoli.
Powrót do góry
 
 
twister



Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 210
Skąd: ~Kraków

PostWysłany: Pon Paź 12, 2009 6:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jasne, że może być i tak. Zrobienie dodatkowego 'przycisku' to też dosłownie chwila, ale na pewno to się przyda.
Btw nabijacze nie są lubiani, ich konta były wręcz kasowane za to co robili... nie rozumiem więc dlaczego nabijanie największego z nich jest na szkrabie tolerowane... ok można grać ze znacznie słabszymi (nie mylić z uczeniem ich), ale ustawianie opcji braku czasu nie daje im żadnych szans na zwycięstwo. Zasłanianie się jakąś "ochroną" przed przebierańcami jest żałosne. Nie wiem co o tym myślicie, ale duch gry tutaj nie istnieje... ale to tak tylko na marginesie.

http://img132.imageshack.us/i/michalsout.jpg/ - tego nie będę opisywał, bo niektórzy się popłaczą. michals wpadł we własne sidła Razz

Brak czasu dodawanego - tę opcję trzeba zlikwidować.

Czy jest szansa na wprowadzenie tego co pisałem wcześniej? Nie umieszczam tego na mantisie, bo mam wrażenie że tam by to leżało bardzo długo nieruszone. Ale może się mylę...


Ostatnio zmieniony przez twister dnia Pon Paź 12, 2009 8:02 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
 
 
menor



Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 285
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pon Paź 12, 2009 6:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pomysl jest latwy do zrealizowania, jest przydatmy i chyba nikt nie bedzie mial nic przeciwko tak wiec mozna go uznać za wole ogulu a wiec umiesc go na mantisie.
Powrót do góry
 
 
baobab



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 344

PostWysłany: Pon Paź 12, 2009 10:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o widoczne zasady gry, to myślę, że najlepszy jest pomysł menora - mało inwazyjny... w końcu po co nam zbędne przyciski na stole? Wiem, gdzie są zasady i nie chcę dodatkowych widocznych przycisków Wink

Zlikwidowanie gier rankingowych bez czasu leży już w mantisie od dawna, dokładnie od wtedy, gdy michals zaczął tak grać. Miejmy nadzieję, że w końcu zostaną one zlikwidowane...

Możliwość gry z AI też jest w mantisie, ale to już nie jest takie proste do dodania...

A wracając do michalsa, równie wkurzający są dla mnie goście wchodzący na szkraba tylko po to, by napisać ,,michals cipa'' itp. To nie zachęca nowych graczy do pozostania na szkrabie! Ale już zabieranie mu punktów czy ostrzeganie nowych graczy uważam za jak najbardziej w porządku Smile -- nieładnie jest michals grać bez czasu...
Powrót do góry
 
 
michals2



Dołączył: 06 Lut 2003
Posty: 445

PostWysłany: Wto Paź 13, 2009 2:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

twister, szkoda że nie pokazałeś co było dalej w tej grze z której zrobiłeś screena. Kubusio przemówił do rozumu temu przebierańcowi i to w ostrych słowach, pod wpływem czego on wstał ze stołu i gra została anulowana. Cieszę się że znalazł się ktoś kto zachował się odpowiednio i stanął po mojej stronie a nie jeszcze mnie opluwał kiedy mi ktoś robi świństwo.
Powrót do góry
 
 
michals2



Dołączył: 06 Lut 2003
Posty: 445

PostWysłany: Wto Paź 13, 2009 3:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

baobab, dobrze wiesz że ja zacząłem grać na ustawieniu bez czasu z powodu przebierańców, żeby się zabezpieczyć przed nimi. I gram na takim ustawieniu tylko z podejrzanymi nickami bo z innymi nickami gram na normalnym ustawieniu. Prawdziwi nowicjusze i tak nie mają żadnych szans żeby ze mną wygrać. Dlaczego mnie krytykujesz a nie krytykujesz przebierańców i jeszcze popierasz zabieranie mi punktów? Myślałem że ty jesteś lepszy od tych różych prezesów i twisterów. Lepiej bierz przykład z Kubusia, on sie zachował odpowiednio w tej sprawie.
Powrót do góry
 
 
twister



Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 210
Skąd: ~Kraków

PostWysłany: Wto Paź 13, 2009 5:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poprawiłeś mi humor Very Happy
Wstałem wtedy ze stołu nie dlatego, że Kubuś zaczął cię bronić... Jeśli myślisz, że jego argumenty do mnie przemówiły to że tak łagodnie napiszę - jesteś w błędzie^^
Chcesz się zabezpieczać przed przebierańcami to nie graj z zielonymi. Z opcją "brak czasu" grasz ze wszystkimi < 1220 - nie tylko z tymi "podejrzanymi nickami".
To nie jest temat, żeby się z tobą cackać i pokazywać jak bardzo żałosny jesteś (a byłoby co pokazać Razz), więc nie rozpoczynaj lamentowania. Baobab ma rację... szkoda, że nie możesz go wyprosić z forum, nie?

Kopper, jeśli przeczytasz to daj odpowiedź czy możemy na te zmiany liczyć.
Powrót do góry
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.kropki.legion.pl Strona Główna -> Zasady i nauka gry Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna
Strona 4 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




wiadomosci z forum
Polityka cookies