Forum www.kropki.legion.pl Strona Główna www.kropki.legion.pl
Forum gry w kropki -
KLIKNIJ I ZAGRAJ W KROPKI ON-LINE
Zasady gry

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Propozycje zmian w przepisach ligi i inne.
Idź do strony Poprzedna  1, 2, 3  Następna
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.kropki.legion.pl Strona Główna -> Informacje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
menor



Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 285
Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto Sty 04, 2011 2:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co do skladek uwazam ze to raczej chybiony pomysl. Jedynie mialo by to sens w przypadku pierwszej ligi bo tam duzo osob mialo by szanse na zwyciestwo, i rzeczywoscie sprawio by pewnie ze ludzie by sie przylozyli ale w pozostalych ligach zazwyczaj jest murowany faworyt. Co do gry z ruskimi to fajny pomysl ale ktos musi sie z nimi dogadac. Pozaym pozostaje kwestia na jakich zasadach by sie gralo. Ruscy na baseny grac nie umieja ale dobrze atakuja, moze nie tyle co dobrze ale inaczej niz u nas i wielu z nas ma z nimi problem nawet grajac z teoretycznie slabszym graczem. Tak wiec zaleznie od przyjetyc zasad ktos bedzie mial przewage. Jesli juz z nimi grac to tylko na 30x30. Ruscy zreszta normalnie na jeszcze wiekszej planszy graja. Co do zasad na zagram. Uwazam ze powinnismy grac tylko na zasadach szkrabowych albo ruskich z jednym krzyzem. Zasady snandarowe sa beznadziejne. Jest jeszcze kwestia limitu kropek. Przyjelo sie u nas ze limit to 15. Mnie ten limi czasami wkurza ale czesto sie przydaje, z tym ze w ruskich zasadach wyglada to troche inaczej i nie wiem czy limit nie powinien zostac zniesiony. W koncu oni poswiecaja dosyc duzo kropek.
Powrót do góry
 
 
senny_mojrzesz



Dołączył: 04 Lis 2005
Posty: 1546
Skąd: Legionowo,Londyn

PostWysłany: Wto Sty 04, 2011 6:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja znam z 10ciu ruskow kubusio tez paru zreszta wielu z nich jest zainteresowanych i mam z nimi kontakt poprzez ICQ.jest nawet przetlumaczony stary regulamin na ruski bo juz grali w lidze2 rosjanie na naszych zasadach nawet.
co do skaldek to kazda liga powinna sie skladac oddzielnie,a jesli w ktorejs lidze to nie wyjdzie to trudno,najwyzej zwyciezcy nie dostana nagrody.mozna zacząć od ligi1 choc w sumie widze ze zainteresowanie ligą nie jest za duże,wiec kto wie czy dojdzie to do skutku.
na pewno skaldki nie sa chybionym pomyslem,chodzi tylko o to czy zdolamy to wprowadzic.
w sumie nie jestem tez przeciwny zniesieniu opcji do 15 kropek przewagi.
skrzyzowane kropki na starcie to dobry pomysl jesli chodzi o autostopy.
kwstia ustalenia opcji ligowych i gospodarz moze wybrac serwer i przepisowe opcje stołu.
Powrót do góry
 
 
baobab



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 344

PostWysłany: Wto Sty 04, 2011 9:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zasady: wolałbym tylko szkrabowe (nieważne, czy na szkrabie, czy na zagram.org). W końcu robimy turniej kropek, a nie toczek. Od biedy zasady szkrabowe albo rosyjskie, do wyboru przez gospodarza (ale tylko z 1 krzyżem w środku, żadnych elementów losowych). Zgadzam się z menorem, że zasady standardowe z zagram.org nie nadają się do poważnej gry.

składki: mi sie pomysl nie podoba (nie będę miał specjalnej satysfakcji z takiej wygranej, bo to w końcu kosztem współgraczy), ale dostosuję się. Co innego gdyby nagroda była fundowana przez sponsora ;p
Obawiam się, że składki to więcej kłopotów niż pożytku -- niektórzy mogą mieć problem z przekazaniem składki, inni z kolei niekoniecznie będą chcieli się ujawniać (da się wprawdzie przekazać składkę nie ujawniając się, ale to może być dodatkowy kłopot) -- krótko mówiąc, niektórym się po prostu nie będzie chciało tego robić i nie wezmą udziału. Mogą być też wtedy kłopoty z grą Rosjan.

limit kropek: może też do wyboru przez gospodarza - bez limitu albo limit 15?

pomysł michalsa moim zdaniem bardzo fajny, choć niestety z bardzo małymi szansami na realizację (za dużo meczów do rozegrania). może dałoby się jako coś dodatkowego rozłożonego w długim czasie (oczywiście tylko dla wytrwałych chętnych).
Powrót do góry
 
 
senny_mojrzesz



Dołączył: 04 Lis 2005
Posty: 1546
Skąd: Legionowo,Londyn

PostWysłany: Wto Sty 04, 2011 10:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no.spoko wypowiedź.
Powrót do góry
 
 
kubusio



Dołączył: 08 Sty 2003
Posty: 391
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Sty 05, 2011 12:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Osobiście coś mi te składki nie pasują. Lepiej byłoby zorganizować jakiś zlot ze zrzutką i turniejem z nagrodami - dla wszystkich uczestników po długopisie, dla zwycięzców samochody lub np. mieszkania Wink I nie piszę tego bo jestem chciwy - jak wiecie alkohol wypijany na zlocie za każdym razem sprawiał, że dostawałem ciężkie baty Very Happy

No dobra, to teraz na poważnie - składki mi nie pasują. Może byłyby sensowne jakbyśmy mieli naprawdę dużą ilość graczy ale w naszej sytuacji wolałbym np. zorganizować składkę na reklamę internetową szkraba albo na lepszy serwer/hosting niż na nagrody dla zwycięzców.

Co do obecności rosjan w lidze - nie wiem kto by się z nimi dogadywał. Ja znam parę słów na krzyż ale omawianie zasad ligi to nieco bardziej skomplikowana sprawa. Do tego pojawiłyby się kolejne trudności, gdyby była konieczność zrzutki - moim zdaniem powinniśmy ich zapraszać nie wymagając wkładu pieniężnego. Oni mają problemy z grą na naszych zasadach i mogliby to odebrać tak, jakbyśmy chcieli ich zapraszać BO jest zrzutka i można ich łatwo ograbić (wcześniej ani nie zapraszaliśmy ani nie było zrzutki). Z tej też przyczyny moja propozycja jest taka: albo zaczynamy się bawić w składki na nagrody albo zaczynamy bawić się w turnieje międzynarodowe - robienie tych rzeczy obu na raz jest moim zdaniem niemądre.

Co do możliwości rozgrywania meczów na zasadach takich albo takich - proponowałbym wprowadzenie bardzo jednoznacznych zasad tj. zawsze gospodarz wybiera zasady a to co można wybrać jest dokładnie określone.
Powrót do góry
 
 
senny_mojrzesz



Dołączył: 04 Lis 2005
Posty: 1546
Skąd: Legionowo,Londyn

PostWysłany: Sro Sty 05, 2011 1:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

grali w naszej lidze juz rosjanie moved i SkyLead.jest nawet regulamin po rosyjsku jak byscie nie wiedzieli,ktory przetlumaczyl agricola.wiec nie martwcie sie o rosjan,jesli juz zglosza sie do ligi.

widze ze 3 osoby z ligi1 skladek nie chca.wiec raczej ich nie bedzie.a z doswiadczenia wiem ze fajniej sie gra nawet o głupią puszke coli Wink
tez skladki mogly by wywolac wieksze spory jesli byly by nie jasnosci w regulaminie.

co do zasad ligowych to nic sie nie zmini apropo gospodarza,ktory wybiera zasady,ale trzeba ustalic na jakie dodadki do opcji stolu się zgadzamy.
padły takie propozycje:
-dodanie mozliwosci gry na autostopy ze skrzyzowanymi kropkami na starcie.
-dodanie planszy 25x25
-dodanie opcji grania bez limitu 15tu kropek przewagi
tez moze by usunąc 5s dodawanego czasu z dostepnych opcji to na lige troche mało.
a jesli ktos chce koniecznie tak grac to opcja pt."jesli na jakies opcje odmienne od regulaminowych zgodza sie obaj gracze,wtedy nie ma przeszkod" ale oczywiscie gra rankingowa na czas to mus.

kto sie godzi a kto nie? i moze jeszcze jakies inne pomysly macie co dodac co odjąć.yo


Ostatnio zmieniony przez senny_mojrzesz dnia Sro Sty 05, 2011 3:07 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
 
 
senny_mojrzesz



Dołączył: 04 Lis 2005
Posty: 1546
Skąd: Legionowo,Londyn

PostWysłany: Sro Sty 05, 2011 2:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tez trzeba ustalic ile pierwszych miejsc w danej lidze jest nietykalnych przez dochodzących do ligi lub powracających do niej.
proponuje pierwszych trzech(chyba juz kiedys cos gadalismy o tym,ale nie zostalo to zatwierdzone w regulaminie).

to oznaczałoby ze tylko 4ech "nowych" grczy moze rozegrac mecz barazowy o wejscie/powrót do ligi 1.
co do nizszych lig trzeba by ustalic co sie stanie z "nowymi" po przegranym meczu barazowym.czy odrazu wchodzą do ligi 2? czy musza tez zagrać mecz barazowy itd.
wiadomo tez ze jesli z ligi rezygnuja jakies osoby to miejsc dla "nowych" jest wiecej.ale trzeba ustalic jak to wszystko mialo by wygladac.
uwazam ze sprawiedliwie by bylo gdyby przegrywajacy o lige1 musial zagrac mecz barazowy rowniez o lige2 ,z graczem ligi2 jesli pozostalo jakies miejsce,lub ze zwyciezca meczu barazowego,ktorym zostal nowy gracz itd.
bo jesli chodzi o taki mecz barazowy w ktorym przegrywa uczestnik ligi,wtedy sprawa jest jasna ze on spada lige nizej,tym samym w lidze nizej tez ktos musi spasc itd Smile

w sumie wystarczy ze uznacie ze to dobry pomysl a ja to bez problemu ogarne i opisze w regulaminie Smile
ale oczywiscie jesli cos jest nie jasne to pytajcie.im wiecej ustalimy tym doskonalszy bedzie rgulamin.
Powrót do góry
 
 
baobab



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 344

PostWysłany: Sro Sty 05, 2011 10:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

senny_mojrzesz napisał:
co do nizszych lig trzeba by ustalic co sie stanie z "nowymi" po przegranym meczu barazowym.czy odrazu wchodzą do ligi 2? czy musza tez zagrać mecz barazowy itd.

Moim zdaniem, nowoprzychodzący nigdy nie powinni automatycznie wchodzić do jakiejkolwiek ligi z wyjątkiem najniższej. Tzn. wejście jest tylko po wygranym barażu. Jak nowy przegrał baraż o 1 ligę, gra kolejny o 2 ligę, i potem nawet o 3 ligę, jeśli jest liga niższa od 3. Czyli chyba tak jak pisałeś.

Może też warto ograniczyć liczbę nowych graczy w wyższej lidze np. do 1 (ew. 2). Tzn. jeśli byłoby więcej nowych chętnych do powiedzmy 1 ligi, to najpierw grają oni ze sobą baraże, i tylko najlepszy (ew. najlepszych dwóch) dostaje szansę grania w 1 lidze po barażach. To samo dla 2 ligi.

senny_mojrzesz napisał:
-dodanie mozliwosci gry na autostopy ze skrzyzowanymi kropkami na starcie.

Ok. Zwracam jednak uwagę, że zasady standardowe i bez terytorium ('rosyjskie') na zagram.org to nie to samo. Proponowałbym więc uściślić: autostopy ze skrzyzowanymi kropkami na starcie i możliwością STOPu.
Uwaga: STOP na zagram.org oznacza to co w zasadach rosyjskich, czyli że gracz przestaje stawiać kropki! Przeciwnik może grać wtedy dalej mimo to. Oczywiście stop wciska się wtedy, gdy (prawie) wszystkie własne kropki dołączyło się już do bandy.

Standardowe zasady z zagram.org, tak jak już pisałem, proponuję wykluczyć.

senny_mojrzesz napisał:
-dodanie planszy 25x25
-dodanie opcji grania bez limitu 15tu kropek przewagi
tez moze by usunąc 5s dodawanego czasu z dostepnych opcji to na lige troche mało.
a jesli ktos chce koniecznie tak grac to opcja pt."jesli na jakies opcje odmienne od regulaminowych zgodza sie obaj gracze,wtedy nie ma przeszkod"

Ok.
Powrót do góry
 
 
senny_mojrzesz



Dołączył: 04 Lis 2005
Posty: 1546
Skąd: Legionowo,Londyn

PostWysłany: Czw Sty 06, 2011 1:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czyli opcja stop w grze bez terytorium oznacza przestanie sie ruszac calkowite,czyli nie dziala na zasadzie pasu jak w go? i gdy to wcisniesz przeciwnik se stawia kropki ale nie moze zrobic teretorium bo one nie wchodza w gre wiec nawet bez sensu jest je stawiac.najwyzej zabiera kropki jakie sa do zabrania.ciekawa opcja.

jesli jest jak mowie to nie mam nic przeciwko dolaczeniu tej opcji a wy?
Powrót do góry
 
 
senny_mojrzesz



Dołączył: 04 Lis 2005
Posty: 1546
Skąd: Legionowo,Londyn

PostWysłany: Czw Sty 06, 2011 3:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chociaz moze byc wada.jak koles zlapie kropke baze zabezpieczy, wciska stop i dupa blada i koniec gry wygrana.ale musial by wybudowac sciane od srodka do krawedzi co nie zawsze moze byc proste.ciekawe,musze pograc na tych zasadach troche i sprawdzic co i jak.
Powrót do góry
 
 
senny_mojrzesz



Dołączył: 04 Lis 2005
Posty: 1546
Skąd: Legionowo,Londyn

PostWysłany: Pią Sty 07, 2011 2:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i jeszcze jedna sprawa.jesli mamy dolaczyc do opcji jedna z ruskich,bez terytorium to mozna dac im warunek.niech skołują przynajmiej 10ciu graczy inaczej nie bedziemy dodawac tej opcji.

a co do ludzi z zagram.org to zapisala sie na razie jedna osoba.
Powrót do góry
 
 
WOLAN



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 71
Skąd: Lublin

PostWysłany: Nie Sty 09, 2011 11:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jesli chodzi o moje zdanie w sprawie wprowadzenia zmian na zasady jakie są na zagram.org to jesli chodzi o te standardowe tzn. na krojenie basenów na mniejsze to jeszcze spoko, ale natomiast o te zasady uzywania stop i uciekania do bandy to jak dla mnie calkowicie bez sensu, uwazam ze to juz praktycznie zupełnie inna gra niz kropki i w takim układzie trudno je wprowadzić do ligi kropek. Jesli natomiast chodzi o składki to nie widzę mozliwości ich wyegzekwowania, a poza tym jesli chcemy zwiękaszać liczbę graczy w lidze to trudno mowić tu o ich zachęcaniu jesli skladki te wprowadzimy.
Tak na marginesie to please nie śmiejcie się proszę z jakości mojej gry Laughing najwazniejsza jest przeciez zabawa Laughing pozdro!
Powrót do góry
 
 
Ricardo



Dołączył: 01 Gru 2006
Posty: 230
Skąd: Andrespol(łóDź)

PostWysłany: Pon Sty 10, 2011 12:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też jestem przeciwny wprowadzaniu zasad odbiegającyhc od klasycznych kropek... Poza tym chyba lepiej jak te zasady będą klarowne i jak najmniej skomplikowane, unikniemy wtedy zbędnych kłopotów między nami czy nawet z ruskami. Dobry pomysł takiego zachęcenia ale chyba jednak nie są aż tak zainteresowani a gra z basenami jest ciekawsza. Oczywiście, że najważniejsza jest zabawa, ale jak już chcemy organizowac międzynarodowe turnieje musi być rywalizacja, profejonalizm i powaga Very Happy
Powrót do góry
 
 
senny_mojrzesz



Dołączył: 04 Lis 2005
Posty: 1546
Skąd: Legionowo,Londyn

PostWysłany: Pon Sty 10, 2011 4:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do składek widzę że większość wypowiadających się jest przeciw,wiec odrzućmy tą opcję z sezonu 8. Co do dodania do ligi opcji gry bez terytorium(czyli po rosyjsku) ja nie mam nic przeciwko,ale zrobimy tak jak ustalimy wspólnie. Oczywiście gra bez terytorium ma sens,ale wymaga całkiem innej taktyki. Niektórzy nawet zgodzą się pewnie ze zdaniem,któregoś z graczy,że gra na terytorium to kropki,a gra bez terytorium to "toczki". Nie głupi pogląd. Ja ogólnie jestem za zjednoczeniem. W warcaby też stosuje się różne zasady. Nawet nie mam nic przeciwko dodaniu do ligi opcji standardowej z zagram.org (auto stopy). Może to zachęcić nowe osoby tam grające do naszej ligi. Albo chociaż pomoże wprowadzić je. Nam raczej ta opcja bardzo nie zaszkodzi. Mam też taką prośbę do was i do siebie,starajmy się nie robić błędów w pisowni,a po kropce robić odstęp jednej spacji. Wiem że zaglądają tu Rosjanie i używają tłumacza google,więc niech będzie im łatwiej przetłumaczyć to co im potrzeba.
Powrót do góry
 
 
menor



Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 285
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pon Sty 10, 2011 1:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widze ze sa glosy za wprowadzeniem mozliwosci uzywania zasad "standardowych" z zagram.org. Ja jestem absolutnie przeciw. Te zasady to jakby polaczenie zasad ruskich z naszymi ale widac ze autorzy strony kierowali sie maksymalna prostota zeby zachecic nowych graczy. Ale dla graczy bardziej zaawansowanych nie nadaja sie zupelnie do niczego. Co do ruskich zasad uwazam ze dopuszczenie ich do ligi nie jest wcale zlym pomyslem. Oczywiscie pod jednym warunkiem, mozna na tyc zasadach grac tylko na planszy 30x30 albo wiekszej (gdyby byla dostepna). Ruski sposob atakowania jest calkiem ciekawy i nawet jesli komus nie przypadnie on do gusto to powinien przynajmniej wiedziec z czym to sie je.
Jesli jednak juz ktos by sie uparl na zasady standardowe to ewentualnie mozna je dopuscic w 3 lidze gdzie wyladuja gracze z zagram.org, i to na jeden gora 2 sezony. Jak juz mowilem jedyna zaleta tych zasad jest prostota, oprocz tego same wady.
Powrót do góry
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.kropki.legion.pl Strona Główna -> Informacje Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedna  1, 2, 3  Następna
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




wiadomosci z forum
Polityka cookies