Forum www.kropki.legion.pl Strona Główna www.kropki.legion.pl
Forum gry w kropki -
KLIKNIJ I ZAGRAJ W KROPKI ON-LINE
Zasady gry

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

REGULAMIN TURNIEJU AROSA (2009-2013?)
Idź do strony Poprzedna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.kropki.legion.pl Strona Główna -> Informacje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
twister



Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 210
Skąd: ~Kraków

PostWysłany: Pon Lis 02, 2009 9:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki, faktycznie możliwe Razz a nawet zapomniałem o tym, że istnieją remisy Razz
Powrót do góry
 
 
senny_mojrzesz



Dołączył: 04 Lis 2005
Posty: 1546
Skąd: Legionowo,Londyn

PostWysłany: Czw Lis 05, 2009 9:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no ja tez.dobra uwaga bao,a wiec regulamin jest dobry,tylko sprawa z rankiem turnieju arosa jeszcze zostala.podaj swoja propozycje bao dokladniej,pamietales o remisach wiec i moze jakis super rank wymyslisz
Powrót do góry
 
 
baobab



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 344

PostWysłany: Pią Lis 06, 2009 1:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

skoro mnie senny wywołałeś, to precyzuję:
proponuję, żeby w razie remisów patrzyć:

1) na bilans meczów bezpośrednich (jak teraz),

2) na miejsce zajęte w ostatnim zakończonym turnieju Arosa. Przy obecnym systemie 4 grup, miejsca mogą być: 1,2,3,4, 5-8, (9-16, czyli gracz nie wyszedł z grupy), (17+, czyli nie przeszedł eliminacji).

Przy miejscach 9-16 proponuję patrzyć na liczbę zdobytych punktów w grupie.
Jeśli jest taka sama i graczy było 2, proponuję zobaczyć, czy grali oni ze sobą mecz
(tj. czy byli w tej samej grupie turnieju), jeśli tak, to można popatrzyć na wynik ich meczu.

3) gdy 2) nie rozstrzygnie, to jak w 2), ale we wcześniejszym turnieju Arosa,
itd.

gdy wyniki żadnego wcześniejszego turnieju Arosa nie rozstrzygają, proponuję losować, kto zajmie wyższe miejsce.

Losowanie tak czy inaczej powinno być w regulaminie, bo teoretycznie może się zdarzyć, że np. 2 zupełnie nowych graczy (czyli bez rankingu) będzie miało taki sam wynik w turnieju. Nawet rozgrywanie dodatkowych gier może nie pomóc, bo teoretycznie ta dwójka może uparcie remisować... Jeśli się więc chce mieć kompletny regulamin, trzeba dopuścić losowanie lub podobne rozwiązanie.

Np.
wszyscy gracze A,B,C,D w grupie mają tę samą liczbę punktów
1) patrzymy na bilans meczów bezpośrednich, co w tym przypadku nic nie daje;
2) patrzymy na poprzedni turniej Arosa.
Np. A był 1., B - trzeci, C,D-nie wyszli z grupy

Pierwszy z graczy ABCD będzie więc A.
To teraz patrzymy na (remisujących) graczy B,C,D.
1) bilans meczów bezpośrednich: np. B-C 0:1, B-D remis, C-D 1:0

Drugi będzie więc C.

Pozostaje 2 graczy B,D; mają ten sam bilans (zremisowali), ale B zajął lepsze miejsce w poprzednim turnieju Arosa (trzecie, a D nie wyszedł z grupy).

Ostateczna kolejność: ACBD.
Powrót do góry
 
 
senny_mojrzesz



Dołączył: 04 Lis 2005
Posty: 1546
Skąd: Legionowo,Londyn

PostWysłany: Pią Lis 06, 2009 8:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co powiecie na pomysł wyżej? boa w regulaminie jest opcja losowania i nie tylko "w sytuacjach wyjątkowych zawsze coś się da wymyślić Wink"
Powrót do góry
 
 
menor



Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 285
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pią Lis 06, 2009 9:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja jestem za.
Powrót do góry
 
 
Grzesiek2f



Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 326

PostWysłany: Pon Lis 09, 2009 2:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmm.. tak mnie teraz naszlo, mozna jeszcze rozegracbdrugi polfinal, dla przegranych cwiercfinalistow aby wylonic kolejno 5. 6. 7. i 8. zawodnika turnieju, to tylko dwa dodatkowe mecze dla kazdego, a mogloby to w przyszlosci uproscic wiele problemow dotyczacych uprzywilejowania w kolejnych turniejach...
Powrót do góry
 
 
radji



Dołączył: 17 Cze 2002
Posty: 556
Skąd: z Siedlec

PostWysłany: Wto Lis 10, 2009 4:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odnośnie pomysłów na zmiany regulaminu. Mam nadzieje, ze nie zostaną one wprowadzone w już trwającym turnieju?? Jestem wtedy przeciw nim.
Powrót do góry
 
 
senny_mojrzesz



Dołączył: 04 Lis 2005
Posty: 1546
Skąd: Legionowo,Londyn

PostWysłany: Wto Lis 10, 2009 8:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w tym turnieju nie bedzie zadych zmian
Powrót do góry
 
 
senny_mojrzesz



Dołączył: 04 Lis 2005
Posty: 1546
Skąd: Legionowo,Londyn

PostWysłany: Sob Paź 30, 2010 6:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

opracowany zostal nowy rank turnieju arosa.chyba teraz jest tak ze nie da sie zrobic lepiej.
Powrót do góry
 
 
kaczor



Dołączył: 03 Maj 2005
Posty: 321
Skąd: wawa

PostWysłany: Sob Paź 05, 2013 8:45 pm    Temat postu: Zmiana do turnieju Arosa Odpowiedz z cytatem

Witam,

po dłuższej nieobecności w turnieju Arosa, zastanawiam się - po przeczytaniu regulaminu nad faktem --> dlaczego gracz o lepszym rankingu zaczyna grę? W tym turnieju gracze o wyższym ranku turniejowym są na lepszej pozycji, to dlaczego nie dać możliwości słabszym graczy tej przewagi w rozpoczęciu gry.. rozumiem, że może to mocno nie decydować o losach zwycięstwa, a na pewno w pierwszej fazie grup, jak i umiejętnościach graczy wykorzystywaniu atutu pierwszego ruchu (jeszcze na planszy 30x30), ale tak powinno być rozsądniej...
nooo taka błahostka ale liczę na odzew by rozhulać forum...
Powrót do góry
 
 
kaczor



Dołączył: 03 Maj 2005
Posty: 321
Skąd: wawa

PostWysłany: Sob Paź 05, 2013 8:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i jeszcze jedno, uważam, że dla urozmaicenia rozgrywek, dla lepszej mobilizacji, w przypadku remisów, powinien przechodzić gracz o niższym rankingu turniejowym...
będzie ciekawiej, i mówi się trudno jeśli ja przegram mecz ze słabszym, trudno odpadam..
A niech młodzi gracze mają coś co ich wkręci do gry.. Wink
Powrót do góry
 
 
senny_mojrzesz



Dołączył: 04 Lis 2005
Posty: 1546
Skąd: Legionowo,Londyn

PostWysłany: Nie Paź 06, 2013 2:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kto jeszcze za? dla mnie może być i tak Smile
Powrót do góry
 
 
menor



Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 285
Skąd: Kraków

PostWysłany: Nie Paź 06, 2013 8:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sam o tym myslalem jakis czas temu. W fazie grupowej w arosie ranking ligowy ma bardzo duzy wplyw. Mocniejszy gracz powinien miec tylko bonusa w postac lepszego koszyka. Ale to ze zaczyna gre ze slabszymi i jeszcze w razie remisu wygrywa ( po fazie grupowej ) i wychodzi z automatu w grupie jesli wygra tylko 2 z 3 gier jest przegieciem.
To mocniejszy gracz powinien pokazac ze zasluguje na wyzszy koszyk. Ja proponuje dosyc radykalna zmiane. Czyli zaczyna slabszy i w razie remisu to slabszy gracz przechodzi.
Natomiast w grupie.
Jesli mamy 3 osoby z taka sama iloscia punktow co zdarza sie caly czas to z auromatu powinien wyjsc gracz z najnizszym rankingiem bo to on pokazal klase majac tyle samo punktow co 2 graczy teoretycznie lepszych od niego. Natomiast obydwie osoby z wyzszym rankiem niech graja dogrywke niezaleznie od wyniku ich meczu. Zaczyna pierwszy a w razie remisu wychodzi ten ze slabszym.
Mysle ze o sytuacji gdzie pierwsze miejsca zaczna sami nowi nie ma co myslec bo raczej sie to nie zdarzy.
Powrót do góry
 
 
szwagiereczek



Dołączył: 25 Maj 2003
Posty: 567
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: Pon Paź 07, 2013 4:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem za! Koniec faworyzowania dinozaurów!
Powrót do góry
 
 
kubusio



Dołączył: 08 Sty 2003
Posty: 391
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Paź 08, 2013 2:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie spoko. Jak ktoś ma ranking wyższy, to niech ma trudniej Smile
Powrót do góry
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.kropki.legion.pl Strona Główna -> Informacje Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Strona 2 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




wiadomosci z forum
Polityka cookies