Forum www.kropki.legion.pl Strona Główna www.kropki.legion.pl
Forum gry w kropki -
KLIKNIJ I ZAGRAJ W KROPKI ON-LINE
Zasady gry

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

WIELKI TURNIEJ PAMIĘCI AROSA 2011 (ZAPISY)
Idź do strony Poprzedna  1, 2, 3, 4  Następna
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.kropki.legion.pl Strona Główna -> Informacje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
michals2



Dołączył: 06 Lut 2003
Posty: 445

PostWysłany: Czw Paź 27, 2011 8:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie, zgadzam się z baobabem.
Powrót do góry
 
 
senny_mojrzesz



Dołączył: 04 Lis 2005
Posty: 1546
Skąd: Legionowo,Londyn

PostWysłany: Pią Paź 28, 2011 11:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przemyslalem sprawe i musi byc parzysta ilosc graczy,oraz druga sprawa : kazdy gracz,ktory gra w turnieju głównym musi rozegrac 3 mecze.pozniej cwiercfinaly,polfinaly,mecz o miejsce3 i final.
mysle ze trzeba zachowac jakies tradycje,noi łatwiej bedzie uzupełnic ranking turniejowy Wink tez jesli turniej ma byc bez eliminacji to w turnieju glownym moga grac tylko gracze ktorzy maja juz na koncie wystep w turnieju glownym.w tym roku zapisaly sie osoby ktore juz maja na koncie wystep w turnieju glownym,ale jest nieparzyscie wiec niby mozna zastosowac cos w stylu systemu szwajcarskiego,ale wtedy trzeba przyznac wylosowanemu graczowi wygrana(a tego robic nie bedziemy).mozna tez zrobic grupy,ale wtedy tez nie da sie zrobic tak by kazdy gracz mial po 3 rozegrane mecze.
nie moze byc takiego rozpizdzielu w turnieju glownym.tak mi sie wydaje przynajmiej.

przygotuje koszyki i zrobimy niebawem losowanie.
Powrót do góry
 
 
baobab



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 344

PostWysłany: Sob Paź 29, 2011 6:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

senny_mojrzesz napisał:
przemyslalem sprawe i musi byc parzysta ilosc graczy,oraz druga sprawa : kazdy gracz,ktory gra w turnieju głównym musi rozegrac 3 mecze.pozniej cwiercfinaly,polfinaly,mecz o miejsce3 i final.


1. Ćwierćfinały, półfinały i finał oznaczają, że w fazie pucharowej musi być 8 graczy.
2. Jeśli każdygracz,ktory gra w turnieju głównym musi rozegrac 3 mecze, to jedynym chyba naturalnym wyjściem są grupy 4 osobowe.

No i mamy kłopot, bo z 11 osób możemy zrobić tylko 2 grupy czteroosobowe, ale w takiej sytuacji wszyscy przechodziliby do fazy pucharowej, więc trochę bez sensu (wtedy też każdy rozegrałby 4 mecze, więc i tak nie do końca by się tradycja zachowała Wink ).

Byłoby łatwiej, gdyby znalazła sie dodatkowa osoba, żeby zrobić 3 grupy czteroosobowe, ale jeśli nie, to nie wiem, jak chcesz zrobić żeby zachować wszystkie tradycje... myślę, że trzeba będzie z czegoś zrezygnować...
Powrót do góry
 
 
senny_mojrzesz



Dołączył: 04 Lis 2005
Posty: 1546
Skąd: Legionowo,Londyn

PostWysłany: Nie Paź 30, 2011 2:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z dziesieciu osob tez da sie zachowac tradycje.grup nie bedzie tylko koszyki i tabela łaczna.koszyki beda po to by ludzi z jednego koszyka nie grali ze sobą.losowali bysmy kolejki zamaist grup.do cwiercfinalu przejdzie osmiu najlepszych.
o wejscie do turnieju głownego zagra grzesiek z ricardo bo maja najslabszy ranking turniejowy
grzesiek gospodarz,wiec grzesiek ustawia stol i zaczyna gre.remis daje awans grzeskowi.

oczywiscie wiadomo ze lepiej by bylo by osob bylo 12 a najlepiej 16 Wink ale to musialy by byc osoby ktore juz raz graly w turnieju glownym.sprawdzilem jeszcze raz i ricardo jeszcze w turnieju glownym nie gral wiec trzeba rozegrac jeden mecz eliminacyjny

a wiec grzesiek graj z ricardo czem predzej.pzdr
Powrót do góry
 
 
twister



Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 210
Skąd: ~Kraków

PostWysłany: Nie Paź 30, 2011 3:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wg mnie to nie jest dobre rozwiązanie. Nie po to i Grzesiek i Ricardo wykazali chęci i przyszłe zaangażowanie w gry, żeby teraz któryś z nich rozegrał ledwo jeden mecz nie zaczynając nawet turnieju. Nie tak się zachęca do kropek po długiej absencji.

Wydaje mi się, że lepiej byłoby znaleźć takie rozwiązanie, aby każdy zagrał jak najwięcej meczy. Dwie grupy po 5 i 6 osób to chyba najlepsze i najciekawsze podejście.
Powrót do góry
 
 
senny_mojrzesz



Dołączył: 04 Lis 2005
Posty: 1546
Skąd: Legionowo,Londyn

PostWysłany: Nie Paź 30, 2011 4:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

faza I
(2óch graczy walczyć będzie o 1no miejsce w turnieju głównym. "zwycięzca" przechodzi do turnieju głownego)
grzesiek2f - ricardo

faza II - Turniej Główny (w turnieju głównym zagra 10ciu graczy. 9ciu graczy bez fazy I tj:baobab,radji,michals,pawel_,twister,menor,senny_mojrzesz,leokles,prezes91. +1 gracz,czyli zwycięzca fazy I.

ponieważ nie da sie zrobic równych grup po 4ech graczy,zastosujemy system bez grup,koszyk kontra koszyk.w taki sposób by każdy z graczy turnieju głownego rozegrał po 3 mecze przed etapem ćwierćfinałowym.
do rozlosowania 3ech kolejek uzyjemy "ruchomych" koszyków.o miejscu danego gracza w danym koszyku decydować bedzie ranking WTPA.do ćwierćfinałow przejdzie ośmiu graczy z najlepszym bilansem

koszyki do rozlosowania kolejki 1 (koszyk1 vs koszyk4, koszyk2 vs koszyk3)
koszyk1: baobab,radji
koszyk2: michals,pawel_,twister
koszyk3: menor,senny_mojrzesz,leokles
koszyk4: prezes91,grzesiek2f/ricardo

koszyki do rozlosowania kolejki 2 (koszyk1 vs koszyk3, koszyk2 vs koszyk4)
koszyk1: baobab,radji,michals
koszyk2: pawel_,twister
koszyk3: menor,senny_mojrzesz,leokles
koszyk4: prezes91,grzesiek2f/ricardo

koszyki do rozlosowania kolejki 1 (koszyk1 vs koszyk2, koszyk3 vs koszyk4)
koszyk1: baobab,radji,michals
koszyk2: pawel_,twister,menor
koszyk3: senny_mojrzesz,leokles
koszyk4: prezes91,grzesiek2f/ricardo

losowanie odbedzie się dzisiaj około 22.00 na szkrabie lub zagram.org
przy losowaniu jest minimalna szansa że ktoras z gier może sie powtorzyc,wiec podczas losowania zadbam o to by wykluczyc taka sytuacje.pzdr niech zwyciezy lepszy
Powrót do góry
 
 
menor



Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 285
Skąd: Kraków

PostWysłany: Nie Paź 30, 2011 5:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rowniez uwazam ze powinny byc 2 grupy: 5 oraz 6 osobowa. Kazdy gra z kazdym i do finalu przechodza po 2 najlepsze osoby albo po 4, przeciez tez tak mozna. Obawiam sie ze ricardo nie bedzie faworytem tego meczu a zapisal sie przeciez na samym poczatku. Co wiecej nie jest jakims nieznanym poczatkujacym graczem zeby trzeba by bylo go sprawdzac w eliminacjach.
Powrót do góry
 
 
senny_mojrzesz



Dołączył: 04 Lis 2005
Posty: 1546
Skąd: Legionowo,Londyn

PostWysłany: Nie Paź 30, 2011 5:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ricardo nigdy nie wszedl do turnieju glownego.ma szanse wygrac z grzeskiem.przeciez w turnieju zagra,ale w fazie I chyba ze wygra z grzeskiem.ja moglbym sie z nim zamienic i grac z grzeskiem,ale staram sie trzymac jakis regul.nie poto myslalem tyle nad rankingem WTPA zeby teraz jakies dziwne grupy go wypaczyly.dlatego poki sie da chce zachowac 3 mecze,(grupowych sie nie da wiec obmyslilem ciekawy system),cwiercfinaly,polfinaly i final.
jesli kiedys sie zbierze mniej niz 10 osob wtedy bedziemy myslec co zrobic,poki mozna zachowac jakies tradycje to zachowujmy je.
patrze na wiele rzeczy,ale grupy gdzie ma byc jenda 6osobowa druga 5osobowa wogole nie wchodzi w gre jak dla mnie.


Ostatnio zmieniony przez senny_mojrzesz dnia Nie Paź 30, 2011 7:14 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
 
 
senny_mojrzesz



Dołączył: 04 Lis 2005
Posty: 1546
Skąd: Legionowo,Londyn

PostWysłany: Nie Paź 30, 2011 6:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak ludzie beda chceli wiecej meczy,to po turnieju mozna zrobic nawet turniej kazdy z kazdym,ale watpie ze bysmy go zakonczyli.jesli ludzie nie moga grac w kropki,lub nie chca to zmuszac ich nie bede,a jesli chodzi o zachete to ja bym zajebiscie sie czul jakbym na miejscu ricardo wygral ten mecz w fazie I.moze na zachete w rekrutowaniu ludzi do ligi wezmy wszystkich od razu do pierwszej.trzeba trzymac sie jakichs zasad.niech WTPA bedzie najwazniejszym turniejem kropkarzy i niech to bedzie powazny turniej.
Powrót do góry
 
 
twister



Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 210
Skąd: ~Kraków

PostWysłany: Nie Paź 30, 2011 9:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
ricardo nigdy nie wszedl do turnieju glownego

To nie powinno mieć znaczenia...
Cytat:
grupy gdzie ma byc jenda 6osobowa druga 5osobowa wogole nie wchodzi w gre jak dla mnie

Bo popsuje jakiś inny ranking? Ło panie...

Ale spoko, nie ja tu rządzę. To jest tylko trochę nie fair Smile
Powrót do góry
 
 
senny_mojrzesz



Dołączył: 04 Lis 2005
Posty: 1546
Skąd: Legionowo,Londyn

PostWysłany: Nie Paź 30, 2011 9:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie tylko ranking,ten argument podalem z usmieszkiem.
niech ricardo sie wypowie.wierze ze przeczyta moje argumentu i zrozumie o co mi chodzi
Powrót do góry
 
 
senny_mojrzesz



Dołączył: 04 Lis 2005
Posty: 1546
Skąd: Legionowo,Londyn

PostWysłany: Nie Paź 30, 2011 9:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i ze nie bedzie czul sie pokrzywdzony.a co myslisz twister o tym systemie jesli juz sie z nim zapoznales na spokojnie
Powrót do góry
 
 
baobab



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 344

PostWysłany: Nie Paź 30, 2011 9:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

System jest ciekawy, choć trochę skomplikowany i przez to mniej czytelny niż system grupowy. Nie wydaje mi się jednak, żeby był jakoś niesprawiedliwy. W końcu i tak ma się coś w rodzaju grupy, tylko że każdy dostanie inną grupę Wink I to, ilu będzie lepszych graczy w takiej grupie zależy od rankingu, też tak jak to było do tej pory.

Ligi już nie ma, niech przynajmniej WTPA zostanie, w jakiejkolwiek postaci. Grajmy!
Powrót do góry
 
 
baobab



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 344

PostWysłany: Nie Paź 30, 2011 9:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeszcze w sprawie ricarda: nie wydaje mi się, żeby miał mniejsze szanse od Grześka
Powrót do góry
 
 
senny_mojrzesz



Dołączył: 04 Lis 2005
Posty: 1546
Skąd: Legionowo,Londyn

PostWysłany: Nie Paź 30, 2011 9:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

losowanie za 15 minut na zagram.org
Powrót do góry
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.kropki.legion.pl Strona Główna -> Informacje Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedna  1, 2, 3, 4  Następna
Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




wiadomosci z forum
Polityka cookies