keradus
Dołączył: 21 Sty 2007 Posty: 1
|
Wysłany: Pon Sty 22, 2007 8:22 am Temat postu: www.scholandia.org - mikronacja |
|
|
Scholandia - życie pięknym jest
V-państwo (państwo internetowe, wirtualne) jest realistyczną symulacją życia państwa, starającą się objąć wszystkie elementy egzystencji w prawdziwym świecie. Jest to dobrze zgrana praca ludzi i programów lub skryptów odpowiadających za działanie społeczeństwa. Każdy jego członek uczestniczy w życiu, tworzy je, pomaga się rozwijać i może wnieść do niego nowe pomysły, rozwiązania.
Scholandia to obecnie najbardziej wszechstronnie rozwinięte polskie v-państwo. Jesteśmy monarchią konstytucyjną, mamy zatem Króla i demokratycznie wybierany Parlament oraz Rząd. Główną władzą wykonawczą jest Rząd, wydaje on rozporządzenia, kieruje administracją i polityką zagraniczną, wyznacza kierunki inwestycji państwowych itd. Król natomiast jest autorytetem, opiekunem, szanowanym arbitrem i - według praw, które Mu daje Konstytucja - stabilizatorem systemu politycznego. Nadaje także tytuły szlacheckie, przyznaje odznaczenia; może jednak prowadzić i prowadzi zarazem swoją prywatną działalność - na przykład jest właścicielem browaru.
Zasady działania naszego Państwa są odzwierciedleniem reguł panujących w prawdziwym świecie. Staramy się rozwijać we wszystkich kierunkach. Mamy Narodowy Bank, Sąd, szpital, bazy i poligony Sił Zbrojnych, sklepy, restauracje, puby, wszelkiego rodzaju firmy, świadczące najróżniejsze usługi, a nawet cmentarz. Nasze gazety starają się pisać jak najciekawsze i prawdziwe artykuły, dokładnie tak jak w prawdziwym życiu.
Naturalnie rządzące na rynku zasady konkurencji, zależność działaczy gospodarczych od siebie nawzajem ze sporym powodzeniem napędzają scholandzką gospodarkę. Wyprodukować, kupić lub sprzedać można prawie wszystko: nieruchomości, domy, fabryki, towary, surowce, półprodukty, maszyny, żywność, a nawet przedmioty zbytku, powiększające prestiż danej osoby.
Mamy w Scholandii bogatą kulturę, historię, zabytki. Otwierane są muzea, galerie, kina, teatry. Każdy ambitny mieszkaniec może zaistnieć w światku artystów. Rozwijane było też życie religijne kraju.
Główne cele życia każdego Scholandczyka są dość oczywiste. Musi on jeść (ma do wyboru stołowanie się w którejś z restauracji, kupowanie żywności w markecie itp.), powinien mieć dach nad głową, czemu służą liczne hotele i kamienice dla uboższych lub, domki, wille, a nawet pałacyki - dla "nieco" zamożniejszych. Obywatele zdobywają prestiż, poprzez uczestnictwo w życiu kulturalnym, stołowaniu się w ekskluzywnych lokalach, pełnieniu funkcji państwowych czy też zdobywaniu różnorakich tytułów - arystokratycznych, szlacheckich i naukowych. Wykształcenie, niezbędne do objęcia ważnych, dobrze płatnych posad zdobywamy chociażby na Uniwersytecie.
Źródła dochodów mieszkańców są tak różne, jak ich realnych odpowiedników. Można zainwestować i prowadzić własną działalność. A wybór jest i tak szeroki: usługi, przemysł, reklama, turystyka, kultura, a im więcej mieszkańców, tym szerzej przybywa kolejnych pomysłów. Można zatrudnić się u kogoś - duże firmy chętnie zatrudnią ludzi kompetentnych do pomocy. Jest też trochę posad państwowych, dla ludzi ambitnych i z inicjatywą. Potrzebni są prefekci prowincji, wojskowi, webmasterzy, duchowni, no i oczywiście parlamentarzyści. Raz na 4 lata scholandzkie (czyli co 4 miesiące realne) odbywają się demokratyczne wybory, w których udział mogą wziąć wszystkie zarejestrowane partie scholandzkie, które swoją kampanią zdołają zachęcić wyborców do oddania głosu na nie. Jeśli ktoś ceni sobie swobodę i ma talent, może spróbować swoich sił w którymś z wolnych zawodów, np. malować obrazy, pisać książki i wiersze, artykuły do gazet, czy też tworzyć strony internetowe dla firm i instytucji.
Działanie naszego państwa z technicznego punktu widzenia opiera się na setkach stron Za gospodarkę, finanse, żywienie, sprzedaż parcel, sprawy meldunkowe i inne odpowiadają skrypty PHP. Na stronie głównej, oprócz możliwości załogowania się przez mieszkańców, da się zwiedzić wszystkie instytucje państwowe, firmy prywatne, strony lokalne miast i prowincji.
Członkiem naszej wspólnoty może być teoretycznie każdy, kto będzie mógł przynajmniej raz na tydzień (w celu najedzenia się) załogować do systemu i dopełnić formalności. Z praktycznego punktu widzenia, na pewno wiele swobodniej będzie żyło się obywatelom posiadającym stały bądź częsty dostęp do Internetu. Należy pamiętać, że kwota, który każdy dostaje na początku swojej przygody prędzej, czy później się skończy, trzeba znaleźć sobie pracę, co oznacza nie tylko udanie się do Biura Pracy, ale i najczęściej rozmowę on-line (najczęściej przez GaduGadu, Tlen lub czat Scholandzki) z przyszłym pracodawcą. Zdecydowanie warto na początku swojego "życia" przedstawić się na Liście Dyskusyjnej - w ten sposób można pokazać swoje istnienie, często otrzymuje sie też oferty pracy.
Dyskusje odbywają się w małych badź większych gronach, pomiędzy zainteresowanymi (np. czat scholandzki, na którym co niedzielę o 20 odbywa się spotkanie z członkami Rządu), i wreszcie przez wspólną listę dyskusyjną, gdzie maile pisane przez jednego uczestnika czytają wszyscy i każdy może odpowiedzieć, czyli wziąć udział w dyskusji, o ile temat uzna za ważny lub interesujący.
Najprzydatniejsze odnośniki:
" strona główna -
" instrukcje (manual) -
" stolica państwa -
" Prowincja Delty i Proftazji -
" kościół chrześcijański -
" browar królewski -
Te i dziesiątki innych odnośników znajdziesz na stronie głównej.
Zapraszamy wszystkich spragnionych przygody i chcących sprawdzić swoje siły i zdolności w dowolnej, życiowej dziedzinie!
-->
p@zdr
Keradus |
|