Forum www.kropki.legion.pl Strona Główna www.kropki.legion.pl
Forum gry w kropki -
KLIKNIJ I ZAGRAJ W KROPKI ON-LINE
Zasady gry

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Co lepsze ...?
Idź do strony 1, 2  Następna
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.kropki.legion.pl Strona Główna -> Hydepark
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Zagłosuj na książkę która bardziej Ci się podoba.
Władca pierścieni(cała trylogia)
53%
 53%  [ 7 ]
Wiedźmin(cała saga)
46%
 46%  [ 6 ]
Wszystkich Głosów : 13

Autor Wiadomość
szwagiereczek



Dołączył: 25 Maj 2003
Posty: 567
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: Pon Sty 12, 2004 8:41 am    Temat postu: Co lepsze ...? Odpowiedz z cytatem

Z nudów, postanowiłem sobie stworzyć taką małą ankietę dla "czytaczy" książek z literatury fantastycznej a dokładniej fantasy. Nie chce mi sie tu więcej pisać więc głosujcie:)

Osobiście ja zagłosowałem na Wiedźmina - tu też nie będe więcej nic pisał bo jakbym zaczął pisać o wiedźminie to by tu miejsca zabrakłoSmile)
Po prostu zajebista książka.
Powrót do góry
 
 
radji



Dołączył: 17 Cze 2002
Posty: 556
Skąd: z Siedlec

PostWysłany: Pon Sty 12, 2004 12:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedy przeczytałem Władce pierścieni, od razu uznalem ja za najlepsza ksiazke fantasy jaka czytalem, z prostego powodu, bo była to jedyna ksiazka fantasy jaka czytalem Smile , teraz z perspektywy czasu i ilosci ksiazek ktorych treśc wchlonołem przez ten czas, uwazam Tolkiena za średniego pisarza, duże wiekszenie napewno wrażenie zrobił na mnie A. Sapkowski ze swoim Wiedzminem. Dla mnie więc odpowiedz może byc tylko jedna Wiedzmin, Wiedzmin, Wiedzmin.
Powrót do góry
 
 
ant22



Dołączył: 21 Lis 2002
Posty: 184

PostWysłany: Wto Sty 13, 2004 3:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tez jako pierwsza ksiazke przeczytalem Wladce Pierscieni. Dopiero po 2 latach przeczytaelm wiedzmina. Obie ksiazki sa po prostu genialne (obydwie sa w mojej pierwszej 2Smile), ale bardziej mimo wszystko doceniam wladce pierscieni i taki tez jest muj glos.
Powrót do góry
 
 
Polkolordek



Dołączył: 24 Maj 2003
Posty: 503
Skąd: Gdansk

PostWysłany: Wto Sty 13, 2004 6:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wladca wladca Cool
Powrót do góry
 
 
radji



Dołączył: 17 Cze 2002
Posty: 556
Skąd: z Siedlec

PostWysłany: Czw Sty 15, 2004 7:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I niestety szwagier ludzie postawili( niewielu tych ludzi) na sentyment do starego tolkiena, ale mi w glowie nie zamieszają dalej uważam że tolkien to nudziasz przy Sapkowskim.
Powrót do góry
 
 
szwagiereczek



Dołączył: 25 Maj 2003
Posty: 567
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: Czw Sty 15, 2004 9:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W zupełności się z tobą zgadzam radji.
trzeba przyznać też że Sapkowski troszke nudził w mieczu przeznaczenia i ostatnim życzeniu ale to nic w poruwnaniu z tym jak Tolkien nudził w pierwszym tomie władcy Wink
Powrót do góry
 
 
Thorr



Dołączył: 31 Maj 2003
Posty: 18
Skąd: Siedlce

PostWysłany: Sob Sty 17, 2004 12:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sapek!Sapek! Very Happy
Wrzućcie jeszcze Pratchetta na listę Smile
PS.Mam taką nadzieję że głosowali tu ludzie czytający OBIE sagi
Powrót do góry
 
 
szwagiereczek



Dołączył: 25 Maj 2003
Posty: 567
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: Sob Sty 17, 2004 3:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to rozumiem Wink
Sapkowski rulezsss
Powrót do góry
 
 
szwagiereczek



Dołączył: 25 Maj 2003
Posty: 567
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: Sob Sty 17, 2004 3:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Usłyszałem gdzieś , że Tolkien wolał elfy od krasnoludów -to wyjaśnia mi dlaczego "Władca" był troche taki lipny.Smile
Tak to właśnie jest jak książki pisze koleś który woli elfy od krasnoludów.
W przypadku Sapka jest odwrotnie. Woli krasnalków niż "zniewieściałe-szpiczastousze elfy"
Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
 
 
ant22



Dołączył: 21 Lis 2002
Posty: 184

PostWysłany: Sob Sty 17, 2004 4:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do szwagierka w sapku ten raczej niewiele bylo o krasnoludach. A za tym dla mnie jest ciutke na odwrut To Sapek jest nudziarzem przy Tolkienie. Chcialbym zauwazyc ze 2 piewsze czesci byly strasznei nudne u Sapka . Ja przez nei ledwo przebrnalem dopiero puzniej to ksiazka sie rozkrecala. Ja osobiscie znam sporo ludzi kturzy nie mogli scierpiec wiedzmina.
P.s. Nie powinniscie dziwic sie opiniom to wy jestescie wyjatkami,nie ci kturzy wola wladce piescieni
Powrót do góry
 
 
ant22



Dołączył: 21 Lis 2002
Posty: 184

PostWysłany: Sob Sty 17, 2004 4:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mówiąc o dwóch pierwszych częściach miałem na myśli krew elfów i czas pogardy
Powrót do góry
 
 
radji



Dołączył: 17 Cze 2002
Posty: 556
Skąd: z Siedlec

PostWysłany: Sob Sty 17, 2004 5:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiem ci szczerze że nie mylisz się Ant, faktycznie ku mojemu ogromnemu zdziwnieu wiedzmin nie podoba sie kazdemu. Dla mnie to była ksiązak marzenie, coś co sie nigdy nie powatarza, chciałbym stracic pamięc by jeszcze raz ja przeczytać, nie znając dalszych faktów Smile , przy Tolkienie tego nie czułem, tolkien dla mnie jakiś taki normalny, ze tak powiem Smile.
Ale i tak Sapek jest najlepszy, a krasnoludy co do twojej ankiety szwagier, moimi ulubionymi postaciami ze świata fantasy( chodz ja bym do nich ne pasował mam 190 cm wzrostu Smile ). Nie ma to jak Yarpen i Zoltan, najlepsze postacie z nieludzi w wiedzminie, Thoor i Gimli to cioty przy nich Smile . Wiedzmin najlepsza ksiązka w historii, oczywyscie to ocena subiektywna.
Powrót do góry
 
 
radji



Dołączył: 17 Cze 2002
Posty: 556
Skąd: z Siedlec

PostWysłany: Sob Sty 17, 2004 5:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie osobiscie wszystkie tomy byly super, nawet 1 i 2 chodz fakt odstawaly nieco od tomu 3,4 i 5, ale i tak przebijaja nudną pierwszą częśc wladcy i pół 2 częśąci w którym to Frodo i Sam chodzą i chodza i nie moga dojść.
A tak na marginesie to dla mnie wszystko co do tej pory napisal Sapek sie podoba, a juz troche jego ksiązek przeczytalem. No i te dialogi. Sapek najlepszym pisarzem swiata, no ale to ocena subiektywna Smile .
Powrót do góry
 
 
szwagiereczek



Dołączył: 25 Maj 2003
Posty: 567
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: Nie Sty 18, 2004 4:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie chce mi sie pisać więc napisze tak:
Zgadzam się w pełni z radjim,
Nie zgadzam się z antem:)
Powrót do góry
 
 
Thorr



Dołączył: 31 Maj 2003
Posty: 18
Skąd: Siedlce

PostWysłany: Czw Sty 22, 2004 3:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zauważyliście że u Tolkiena prawie wogóle nie ma magii??W "Hobbicie" Gandalf trochę starał się machać różczką, ale we "Władcy..." nie ma magii. Magiczny pierścień to trochę za mało. U Sapka nie dość że są całe stada magów, to jeszcze mrowie zaklęć od uzdrawiających, paraliżujących, tworzenie iluzji, kul światła, pocisków, po teleportacje i "Zabójcze gradobicie Merigold" Very Happy Ba, nawet w "Narrenturm" Reinmar lewitował w powietrzu Laughing
Trzy najlepsze rzeczy jakie napisał Sapek:
-"Wieża Jaskółki"
-"Coś się kończy coś się zaczyna"-opowiadanie
-"Wiedźmin"- opowiadanie
Powrót do góry
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.kropki.legion.pl Strona Główna -> Hydepark Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następna
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




wiadomosci z forum
Polityka cookies