Forum www.kropki.legion.pl Strona Główna www.kropki.legion.pl
Forum gry w kropki -
KLIKNIJ I ZAGRAJ W KROPKI ON-LINE
Zasady gry

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

REGULAMIN TURNIEJU AROSA (2009-2013?)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.kropki.legion.pl Strona Główna -> Informacje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
senny_mojrzesz



Dołączył: 04 Lis 2005
Posty: 1546
Skąd: Legionowo,Londyn

PostWysłany: Pią Paź 30, 2009 10:08 pm    Temat postu: REGULAMIN TURNIEJU AROSA (2009-2013?) Odpowiedz z cytatem

1.OBOWIAZKI UCZESTNIKOW TURNIEJU
a)screeny
po kazdej rozegranej partii zwyciezca musi wyslac screen potwierdzajacy rozegranie danej partii(w przypadku remisu ustalcie miedzy soba kto).to dowod ze gra zostala rozegrana jako gra turniejowa(pozniej tez latwo bedzie ja odszykac w eido).
poprawny screen to taki na ktorym widac nicki graczy,dlatego trzeba je robic odrazu po zakonczeniu,zeby przeciwnik nie zdazyl opuscic stolu.
musi byc wyc widac wynik i komunikat,ze gra zostala wygrana przez danego gracza(a znajduje sie on tam gdzie prowadzone sa rozmowy na danym stole)
screeny wysylajcie na email senny_mojrzesz@o2.pl
a2)screeny robi sie tak
na gorze klawiatury masz przyciski f1,f2,f3 ..... za przyciskiem f12(poziomo) masz przycisk "prt scr" ten przycisk to print screen.
1.gdy go wciskasz to tak jak bys robil zdjecie temu co widac na ekranie(monitorze)
2.po wcisnieciu "prt scr" wchodzisz w program paint(program do rysowania,napewno go masz)
3.w progamie paint masz na gorze opcje,wciskasz "edit"(edytuj) ,nastepnie "paste"(wklej).powinien pokazac sie screen (ktory zrobiles)
4.wciskasz przycisk "file" (pierwszy od lewej na gorze),nastepnie "save as"(zapisz jako),noi zapisujesz.wpisujesz nazwe pliku,a w okienku ponizej zmieniasz format z bmp na JPG.i to wszycho.
ale zapamietaj gdzie go zapisales,pozniej wysylasz mi na email i to wszycho
prosciej wytlumaczyc nie mozna.pozdrawiam
b)fair play
wiadomo,chamskie zagrania typu,widze ze on ma stop,ale zapomnial wcisnac guzik i nie dam mu cofnac itp, nie sa mile widziane.wiadomo ze musze uznac taka partie,ale taki zawodnik nie jest szanowany,chyba ze ktos naprawde przegina z tym cofaniem lub z innymi rzeczami,wtedy to co innego.
c)sa jeszcze inne obowiazki,ale dotycza tez ponizszych punktow,dlatego zostaly umieszczone w innym miejscu,wiec przeczytajcie caly regulamin.

2.UMAWIANIE SIE NA MECZE TURNIEJOWE
a)terminy na umowienie sie i na rozegranie meczy będą wyraźnie podane,a wiec mecze mozna bedzie rozgrywac tylko do okreslonego terminu.
b)na mecze umawiamy się sami poprzez forum www.kropki.legion.pl gadugadu skype,email lub nawet telefon umówione terminy(data i godzina),muszą być podane na forum w temacie "OFICJALNE UMAWIANIE SIE NA MECZE LIGOWE I TURNIEJOWE"(zamiast daty meczu mile widziany screen z już rozegranym meczem).
c)jeśli wystąpią jakieś problemy,ktoś nie odpowiada,unika rozmowy,lekceważy,trzeba niezwłocznie napisać o tym na forum w przeznaczonym na to temacie "OFICJALNE UMAWIANIE SIE NA MECZE LIGOWE I TURNIEJOWE".osoba sprawiająca problemy zostanie potraktowana sprawiedliwie przez organizatora.
d)jeśli ktoś nie stawi się na umówione spotkanie,bez wcześniejszego powiadomienia organizatora,również przegrywa walkowerem
e)pamiętajcie! dłuższe nieobecności zgłaszajcie koniecznie organizatorowi! zawsze da się coś zrobić,przecież rozgrywki sa dla nas,nikt tu nikomu na złość nie będzie robił.wy spełniajcie swoje obowiązki a ja będę spełniać swoje i wszyscy będą zadowoleni.
f)uwaga! 3 walkowery wykluczają z rozgrywek,wyniki wykluczonych zostają unieważnione,ale walkowery wlaczone beda do rankingu turnieju Smile

3.ROZGRYWANIE MECZY(ustawienia planszy)
OPCJE STANDARTOWE
gracz z wyzszym rankingiem turniejowym zaczyna gre.
gra rankingowa
rozmiar planszy 30x30
koniec gry 15 kropek przewagi
czas poczatkowy 3 minuty
czas dodawany 10 sekund
bez zakazu cofania
bez kary za otoczenie wlasnych kropek.
dla tych co nie wiedza;jesli nie osiagnie sie przewagi 15tu kropek,gra sie do zapelnienia planszy.uwaga! oswobodzone kropki z niewoli,sa odejmowane od dorobku przeciwnika.
UWAGA! jeśli obaj gracze zgodza sie na inne ustawienia niż powyższe,wtedy nie widze przeszkód żęby grali jak ustalą,ALE GRA MUSI BYC RANKINGOWA!!! stół musi być publiczny ,noi oczywiście na czas i do 15 kropek przewagi.
UWAGA2! JEŚLI Z WAŻNYCH I UZASADNIONYCH POWODÓW GRA BYŁA ROZGRYWANA NA KLONIE,WTEDY WYSŁAĆ TRZEBA ZAPIS GRY.WYSTARCZY PO ZAKOŃCZONEJ GRZE,KLIKNĄĆ W ZAKŁADKĘ "przebieg".W PRAWYM GÓRNYM ROGU,ZNAJDZIECIE IKONKĘ.KIERUJĄC NA NIĄ MYSZKĘ ZOBACZYCIE INFO "eksportuj przebieg do pliku SGF ".KLIKASZ,ZAPISUJESZ GDZIE TAM CI ODPOWIADA NO SWOIM KOMPUTERZE I WYSYŁASZ MI WRAZ Z EMAILEM.
GRY TOWARZYSKIE NIE SĄ GRAMI TURNIEJOWYMI.PAMIĘTAJCIE,TYLKO RANK! Wink


4.SYSTEM ROZGRYWEK
rozgrywki będą prawdopodobnie podzielone na 3 fazy rozgrywek(patrz na turniej AROSA z roku 2006),moga byc tez dwie fazy((patrz na turniej AROSA z roku 2009)
w grupach gra kazdy z kazdym 1 raz.w turnieju glownym sa to 4 grupy,z ktorych wychodzi po dwoch najlepszych graczy.
pozniej zaczynaja sie play-off oczywiscie 1mecz.
gracz z wyzszym rankingiem turniejowym zaczyna gre.w przypadku remisu ,dalej przechodzi gracz z wyzszym rankingiem turniejowym,chyba ze obaj gracze chca zagrac jeszcze raz.
w eliminacjach do turnieju glownego moze byc roznie,zalezy ile osob zglosi swoj udzial.

5.PUNKTACJA,KOLEJNOŚĆ W TABELI
o kolejności w tabeli decydować będą w kolejności;
DUŻE PUNKTY,BILANS POMIĘDZY GRACZAMI,RANKING TURNIEJU AROSA.
a)DUŻE PUNKTY
zwycięstwo 3-punkty
remis 2-punkty (uwaga! obustronny walkower nie jest remisem)
przegrana 1-punkt
walkower 0-punktów
b)BILANS POMIĘDZY GRACZAMI
w przypadku awansów i spadków,gdy pewna liczba graczy ma tą samą ilość punktów,decydować będzie bilans pomiędzy graczami.
c)RANKING TURNIEJU AROSA(dorobek od pierwszego turnieju o tej nazwie)
ranking turnieju arosa,zaraz po dużych punktach i bezposrednim bilansie pomiedzy graczami(patrz punkt 5-a)decydować będzie o kolejności w tabeli.ma na celu,zmobilizowanie do lepszej gry,jak i gry do zakończenia turnieju mimo niepowodzeń.walkowery strasznie obniżać będą ranking,więc lepiej grać i przegrać.[/b]

d)ZWYCIĘSTWA I PORAŻKI "PRZED CZASEM"
kończymy zabawę w liczenie kropek! czyli również z karami za poddanie,skończenie się czasu,ucieczki,walkowery
będziemy po prostu używać oznaczeń
"V" - zwycięstwo(z angielskiegi "Victory")
"0" - porażka
"t" - koniec czasu
"r" - poddanie
"w" - walkower


Ostatnio zmieniony przez senny_mojrzesz dnia Sob Lis 01, 2014 1:11 pm, w całości zmieniany 5 razy
Powrót do góry
 
 
twister



Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 210
Skąd: ~Kraków

PostWysłany: Sob Paź 31, 2009 8:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
o kolejności w tabeli decydować będą w kolejności;
DUŻE PUNKTY,BILANS POMIĘDZY GRACZAMI,RANKING TURNIEJU AROSA.


Po grze z Serkiem tak się zastanawiam... mamy grupy 4osobowe, więc może mi ktoś przedstawić sytuację, że bezpośredni bilans będzie miał znaczenie? Jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić.
Powrót do góry
 
 
senny_mojrzesz



Dołączył: 04 Lis 2005
Posty: 1546
Skąd: Legionowo,Londyn

PostWysłany: Sob Paź 31, 2009 11:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chyba opcja bilns pomiedzy graczami nie jes potrzebna,bo raczej nie moze sie zdazyc ze ktos bedzie mial inny bilans
Powrót do góry
 
 
senny_mojrzesz



Dołączył: 04 Lis 2005
Posty: 1546
Skąd: Legionowo,Londyn

PostWysłany: Sob Paź 31, 2009 11:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dobra uwaga twister
Powrót do góry
 
 
Serek



Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 245
Skąd: Chmielowice

PostWysłany: Nie Lis 01, 2009 12:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ogolnie nic nie kumam Very Happy to jak z tymi bezpośrednimi :>
Powrót do góry
 
 
Serek



Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 245
Skąd: Chmielowice

PostWysłany: Nie Lis 01, 2009 12:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aha i jeszcze jedno bo teraz tak se patrze na trzeźwo an to wszystko.


Ranking turnieju trza jakoś trochę podrasować w moim mniemaniu - podam przykład (to przykład więc nei wiesza na mnie kotów)

Serek wychodzi i przyjmujac ze ćwiercfinał przegra ma na 4 rozegrane spotkania 2 wygrane i dwie porażki - 8pkt : 4 mecze = 2 średnia

FCBarcelona nie wychodzi i ma rozegrane 3 spotkania w tym 2 zwycięstwa i remis - 7pkt : 3 mecze = 2.3333

Reasumując ja wychodząc z grupy i przegrywając w ćwierćfinale pogarszam sobie tym samym sytuacje na kolejny turniej gdzie w tabeli turniejowej będę za FCB.
Chodzi mi tu ogólnie takż eo pozostałych graczy by na tym nie tracić, gdyż awans do dalszej fazy powinien się równać z większą renomą.


No i drugie i tez nie pultac się :<
Trzeba uściślić do końca według jakiej kolejności będzie ustalane miejsce w grupie poszczególnych graczy.

Przykład (bazując na: 1.punkty 2. bezpośredni 3. turniej )
W mojej grupie 3 osoby mają po 7 punktów więc:
- przeskakujemy 1. punkty gdyż to nie ustali kolejności
- również przeskakujemy bo w tym momencie mamy błędne kolo ( w grach ligowych daje to większe pole manewru bo jest więcej gier miedzy sobą)
- tu mamy rozwiązanie bo FCB odpada jako, że nie mam pkt rankingowych (tu można wrócić do mojego powyższego gdzie za rok może mieć on większy ranking mimo iż mniej osiągnął w tym turnieju)

i teraz kwestia tego kto pierwszy, a kto drugi - zostajemy w punkcie 3 regulaminu czy cofamy sie do wyższego w hierarchii punktu 2 regulaminu dotyczącego gier bezpośrednich?

Moje porpozycje:
Ad.1 Bonuswoe punkty dla tych przechodzących grupy eliminacyjne
Ad.2 Naliczanie małych punktów w postaci ilości zdobytych kropek co równiez może polepszyć widowisko granych meczy.

Oczywiście propozycje obie jak co od nowego turnieju czy też ligi.
Powrót do góry
 
 
senny_mojrzesz



Dołączył: 04 Lis 2005
Posty: 1546
Skąd: Legionowo,Londyn

PostWysłany: Nie Lis 01, 2009 1:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w tym turnieju zmian juz raczej robic nie mozemy,chyba ze wszyscy sie na to zgodza,znowu mamy sytuacje ze dopiero po fakcie widzimy niedoskonalosci.
w lidze bylo podobnie,wiec niech kazdy sie wypowie,turnieje jak i liga sa dla nas,wiec najlepiej by wiekszosc byla zadowolona.wypowiadajcei sie dobrze uzasadniajac,wtedy moze do czegos dojdziemy

KOLEJNA Z OPCJI
mozna tez zrobic ze bedziemy dzilic; zdobyte miejsce w turnieju przez ilosc udzialow w tym turnieju np.

1 zwyciezca finalu
2 przegrany finalu
3 zwyciezca meczu o miejsce 3
4 przegrany meczu o miejsce 3
5-8 przegrani w cwiercfinalach
9-12 nie zakwalifikowani do cwiercfinalu z 3cich miejsc w grupach
13-16 nie zakwalifikowani do cwiercfinalu z 4tych miejsc w grupach

ewentualnie mozemy robic jak w koszykowce,ze kazdy gra tyle samo meczy,ale o nizsze stawki.jednak prblem w tym ze 3 turnieje gralismy bez wyraznego podzialu na pozycje w turnieju (z wyjatkiem miejsc 1-4)
zreszta nie widze problemu by osoby,ktore zajely miejsce 5-8 mialy ten sam rank(punktacje rankingowa) oczywiscie miejsc 9-12,13-16 tez by sie juz nie rozdzielalo.wtedy mozna tez uwzgledniac i eliminacje do turnieju glownego.zaraz zobacze,jak by wygladal taki ranking.
to tez jednak nie zmienia faktu iz gracze startujacy pierwszy raz,takiego ranku nie maja.
Powrót do góry
 
 
menor



Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 285
Skąd: Kraków

PostWysłany: Nie Lis 01, 2009 1:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja uwazam ze ranking turniejowy nie powinien byc stosunkiem punktow do zagranych meczow. Z tego wzgledu ze wartosc tego rankingu bedzie sie wahac od wartosci 1 do 3 ( chyba ze ktos dostanie walkowery to moze miec ponizej 1) Dlatego tez po rozegranej wiekszej ilosci turniejow wiele osob bedzie mialo niedosc ze identyczne rankingi to beda one strasnzie upakowane. Co wiecej po wiekszej ilosci turniejow bedzie ciezko go znacznie zmienic. Powiedzmy ze startuje teraz w turnieju gracz sredni. Bedzie mial ranking ligowy w okolicach 2. Jezeli po 2-3 turniejach jego ranking sie utrzyma i jednoczesnie jego sila znacznie wzrosnie ( wejdzie do tak zwanej czolowki ) to nawet wygranie wszystkich meczy i zdobycie mistrzostwa nie podniesie mu zbytnio rankingu. To samo tyczy sie graczy ktorzy teraz sobie radza bardzo dobrze i maja wysoki ranking, jesli z czasem ich sila poleci na leb na szyje a jednoczesnie slabsi gracze sie wzmocnia to osoba ta bedzie miala nadal wyzszy ranking niz aktualnie lepsi od niego. Wydaje mi sie ze obecnie najlepszym wskaznikiem umiejetnosci gracza jest miejsce w lidze. Wiekszosc graczy grajacych w turnieju gra tez w lidze. Poniewaz turniej zawsze odbywa sie po zakonczeniu ligi mamy dokladnie ustalona pozycje kazdego gracza czyli nikt nie ma tego samego miejsca. Uwzglednienie ligi dalo by pozatym jakis profit z samego udzialu w niej. Gracze nie grajacy w lidze byli by zupelnie nie rozstawieni poprostu. Pozatym miejsce w lidze daje obraz aktualnej sily.
Takie jest moje zdanie przynajmniej Smile
Powrót do góry
 
 
senny_mojrzesz



Dołączył: 04 Lis 2005
Posty: 1546
Skąd: Legionowo,Londyn

PostWysłany: Nie Lis 01, 2009 2:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dobra.zrobilem rank wedlog zdobytych pozycji.im miejszy tym wiadomo ze srednia pozycja lepsza.

punktacja za miejsca;
1 -1p
2 -2p
3 -3p
4 -4p
5/8 -7.4p
9/12 -10.4p
13/16 -14.4p

nickrozegrane meczepunktywygrane remisyprzegranewalkowerypunkty/ilosc meczymistrzostwosuma zdobytych pozycjizakwalifikowal sie razy…srednia zdobytych pozycji
alamo618600031111
baobab1232100202.66666671422
TheBest786440202.33333330212
radji122990212.41666670623
twister6440202.33333330414
adfafda61440202.33333330414
senny_mojrzesz81850302.25014.827.4
Amokat81850302.25014.827.4
kubusio_tralala143190412.2142857115.835.2666667
Ant23101850321.8011.425.7
michals132770602.0769231019.836.6
kaczus71540302.1428571017.828.9
berbel1971440212017.828.9
Yazon122050521.6666667026.838.9333333
polko102160312.1028.239.4
HitmaN473510201.6666667010.4110.4
latnera893510201.6666667010.4110.4
Grzesiek2f3510201.6666667010.4110.4
leokles71030131.4285714021.8210.9
Kosu8514610501.3333333024.8212.4
Serek_6510230.8333333024.8212.4
Shadowdoknedzy3300301014.4114.4
WOLAN3300301014.4114.4
nemmerle53300301014.4114.4
Tatar3300301014.4114.4
sz15umek3300301014.4114.4
teneskimos3300301014.4114.4
Master_Insekt3200210.6666667014.4114.4
Markizz3200210.6666667014.4114.4
KarpikSW3000030014.4114.4













































prawde mowiac to powinno sie tez brac pod uwage eliminacje,moze to zrobie zaraz


Ostatnio zmieniony przez senny_mojrzesz dnia Nie Lis 01, 2009 2:53 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
 
 
twister



Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 210
Skąd: ~Kraków

PostWysłany: Nie Lis 01, 2009 2:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Serek napisał:
i teraz kwestia tego kto pierwszy, a kto drugi - zostajemy w punkcie 3 regulaminu czy cofamy sie do wyższego w hierarchii punktu 2 regulaminu dotyczącego gier bezpośrednich?


Wg mnie to jest bez sensu, po co się cofać? Ale Serek ma rację, że ten rank jest źle liczony. Wydaję mi się, że lepszą opcją niż jest obecnie może być propozycja menora. Ja myślałem o czymś takim, żeby rank Arosa był po prostu sumą pkt jaka się uzbiera przez wszystkie gry. Wtedy im ktoś zajdzie dalej tym więcej ich zbierze. Jednak to też ma swoje minusy, bo jeśli ktoś za jakieś 2-3 lata będzie chciał do nas dołączyć to będzie mu bardzo trudno dogonić choćby tych średnich, że o czołówce nie wspomnę. Tutaj chyba wraca opcja menora, która wydaje mi się najbardziej sprawiedliwa. Czasem jednak 2 gracz drugiej ligi jest lepszy niż przedostatni pierwszej, no ale nie można wszystkim dogodzić. Póki nie ma lepszej opcji to ja popieram menora. Jeszcze bardziej będziemy się do ligi przykładać Smile
Hm a może zrobimy w turnieju mecz + rewanż? Wtedy takich sytuacji będzie mniej i łatwiej się rozstrzygnie spore kwestie. Albo od razu większe grupy w turnieju (po 5-6 osób) bez rozgrywania eliminacji?
Powrót do góry
 
 
senny_mojrzesz



Dołączył: 04 Lis 2005
Posty: 1546
Skąd: Legionowo,Londyn

PostWysłany: Nie Lis 01, 2009 2:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czyli menor chodzi ci o sezon ligowy przed samym turniejem.to tez jest dobra opcja.liga najlepiej pokazuje sile,ale krzywdzic bedzie graczy typowa turniejowych,ktorym lepiej idzie w turniejach.
od sumawania punktow turniejowych wiadomo ze lepsza jest srednia punkty/ilosc meczy to ze sie nie podnosi jak rank na szkrabie to nie znaczy ze sie nie zmienia Wink rank ligowy tez powstal po zsumowaniu wszystich sezonow.wiadomo ze raz gra sie lepiej raz gorzej.
niech reszta sie wypowie szybko co i jak,to moze jeszcze wprowadzimy zmiany do tego turnieju
Powrót do góry
 
 
twister



Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 210
Skąd: ~Kraków

PostWysłany: Nie Lis 01, 2009 2:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

senny_mojrzesz napisał:
krzywdzic bedzie graczy typowa turniejowych,ktorym lepiej idzie w turniejach


A co za różnica czy gra się w turnieju czy lidze? Albo ktoś jest dobry albo nie, turniej jest nawet gorszy, bo jakaś porażka-wpadka może być dużo bardziej bolesna. Ja byłbym za zlikwidowaniem eliminacji do turnieju Arosa.
I jeszcze takie pytanie... jak się będzie układało wtedy koszyki do następnych turniejów? Na podstawie ligi czy poprzedniego sprzed roku? ;>
Powrót do góry
 
 
senny_mojrzesz



Dołączył: 04 Lis 2005
Posty: 1546
Skąd: Legionowo,Londyn

PostWysłany: Nie Lis 01, 2009 3:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiecej osob niech sie wypowie
Powrót do góry
 
 
menor



Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 285
Skąd: Kraków

PostWysłany: Nie Lis 01, 2009 4:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

liga jest trudniejsza i wymaga znacznie wiecej wysilku dlatego udzial w niej i zajete miejsce powinnobyc premiowane.
Taka premia moze byc wlasnie rozstawienie w turnieju. Zlikwidowalo by sie zupelnie oddzielny ranking turniejowy ktory ma kilka wad o ktorych sie wczesniej pisalo. Pod uwage by sie bralo ostatnia zakonczona kolejke ligi przed turniejem. Byl by to najaktualniejszy wyznaczniek sily graczy. Gracze nie grajacy w lidze byli by poprostu w najslabszym koszyku i rownie dobrze mogi by grac w eliminacjach. Jesli im nie pasuje niech zapisza sie do ligi.
Wczesniej senny pytal sie mnie co by sie stalo z mocnym graczem ktory wygral juz turniej a nastenie spadl do nizszej ligi albo zajal w niej ostatnie miejsce. Czy nie powinien byc mimo to rozstawiony w najlepszym koszyku bo jest bylym mistrzem. Podsuwa mi sie tu analogia z polska druzyna pilki noznej. Kiedys wymiatali ale to nie znaczylo ze maja zagwarantowane wysokie miejsce pozniej... Kazdy ranking w swiecie sportu jest ustalany na podstawie aktualnej predyspozycji gracza czy druzyny a poprzednie sukcesy czy porazki nie sa uwzgledniane. Tak jest uczciwie i powinno byc i u nas.

A teraz czekamy na wypowiedz innych graczy. Szczegolnie tych grajacych w turnieju ale nie koniecznie. Im wiecej pomyslow z uzasadnieniem tym latwiej bedzie dogodzic.
Oczywiscie zmiany beda do przyszlych turnieji.
Powrót do góry
 
 
baobab



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 344

PostWysłany: Pon Lis 02, 2009 9:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie każdy, kto gra w turniejach Arosa ma czas lub ochotę na grę w lidze... Byłbym za bardzo prostym rozwiązaniem: ranking Arosa = jak wyżej w propozycji sennego, ale bierzemy pod uwagę TYLKO turniej z ostatniego sezonu.
(Czyli w zasadzie patrzymy, kto w ostatnim sezonie zajął lepsze miejsce).

,,Małe punkty'' (kropki) to moim zdaniem bardzo zły pomysł. Powrócą kłopoty z poddanymi grami itp...

twister napisał:

Po grze z Serkiem tak się zastanawiam... mamy grupy 4osobowe, więc może mi ktoś przedstawić sytuację, że bezpośredni bilans będzie miał znaczenie? Jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić.

Jest to możliwe w przypadku remisów, ale nie tylko:
A-B 1:0
A-C 1:0
A-D 0:1
B-C 1:0
B-D 1:0
C-D 1:0
tabelka
A , B po 6 punktów, pierwszy jest A, bo wygrałz B;
C ,D po 3 punkty, trzeci jest C, bo wygrałz D.
Powrót do góry
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.kropki.legion.pl Strona Główna -> Informacje Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Strona 1 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




wiadomosci z forum
Polityka cookies